Nors daugumos JAV bendrovių finansinė padėtis yra gana sudėtinga, įmonių vadovų darbo užmokestis auga toliau. Žurnalo "Fortune” skaičiavimais, nuo 2000 iki 2002 metų korporacijų valdybų pirmininkų darbo užmokestis padidėjo 32 procentais.
Vidutinis statistinis didelės JAV korporacijos valdybos direktorius uždirba 200 kartų daugiau už vidutinį statistinį darbininką, ir 28 kartus daugiau už JAV prezidentą George’ą W. Bushą (Džordžą V. Bušą).
2002 metais didžiausią darbo užmokestį JAV gavo Michaelas Dellas (Maiklas Delas), kompiuterinės korporacijos "Dell Computer" steigėjas ir vadovas. Jo darbo užmokestis sudarė 82,2 milijono JAV dolerių, tačiau "Dell" pavyko daugiau ar mažiau atsilaikyti prieš kompiuterijos pramonės krizę. Tačiau, kaip pažymi "Fortune", ne visi įmonių vadovai sulygina savo darbo užmokestį su įmonės finansiniais rezultatais. Daugiausiai pavyzdžių yra aukštųjų technologijų sektoriuje.
Į skandalus įsivėlusio konglomerato "Tyco" vadovas Dennis Kozlowskis (Denis Kozlovskis) praėjusiais metais uždirbo net 82 milijonus JAV dolerių. Beje, naujiesiems "Tyco" vadovams, kuriems buvo pavesta sugrąžinti ankstesnę korporacijos reputaciją, taip pat buvo pasiūlytas neblogas darbo užmokestis - 25 milijonų JAV dolerių. Tiek pat uždirba ir tokių milžiniškų korporacijų, kaip "Wal-Mart" ir "General Electric" vadovai.
Daugiau kaip 78 milijonus JAV dolerių gavo "Apple" vadovas Steve’as Jobsas (Stivas Džobsas). Tuo tarpu korporacijos akcijų kursas krito daugiau kaip trečdaliu. "Cisco" vadovas Johnas Chambersas (Džonas Čembersas) gavo beveik 55 milijonus JAV dolerių. Tiesa, dar prieš dvejus metus jo darbo užmokestis buvo 2,5 karto didesnis.
Tačiau įspūdingiausias pavyzdys yra "Sun Microsystems" vadovas Scottas McNealy (Skotas Maknilis). 2002 metais korporacijos akcijų kursas krito trimis ketvirčiais, metai bendrovei buvo nepaprastai sudėtingi, o jo darbo užmokestis padidėjo trečdaliu - iki 32 milijonų JAV dolerių.
ELTA