• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Šią vasarą milijonai turistų praleis savo atostogas vienoje iš Europos Sąjungos (ES) euro zonos valstybių - Graikijoje, Italijoje, Ispanijoje ar Prancūzijoje. Daugelis poilsiautojų pirmą kartą rankose laikys ir atsiskaitys euru. Ekspertai teigia, kad iš to puikiai gali pasipelnyti pinigų klastotojai, kurie naudojasi atvykėlių pasitikėjimu ir neišmanymu, praneša “Laisvosios Europos” radijas.

REKLAMA
REKLAMA

Europos centrinis bankas (ECB) informavo, kad šiais metais klastočių skaičius gerokai išaugo, nors padirbtų banknotų apyvartoje yra mažiau. Pareigūnai teigia, kad keliautojai turėtų žinoti euro apsaugos ženklus ir toliau nepaleisti gautų padirbtų pinigų.

REKLAMA

Teigiama, kad prekybininkai populiariose Graikijos vietovėse įsirengia specialius skanavimo įrenginius. Palyginti su praėjusių metų vasara, šiemet padirbtų pinigų yra daugiau - netgi mažos vertės eurų banknotų, teigia jie.

Už klastojimo prevenciją atsakingas ECB specialistas Allisteris McCullamas (Alisteris Makalamas) patvirtino, kad padirbtų banknotų skaičius padidėjo. "Pernai euras buvo nauja valiuta, sukčiams reikėjo laiko išmokti ją padirbti", - aiškino jis.

REKLAMA
REKLAMA

A. McCullamas pareiškė, kad apgavysčių padaugėjo, tačiau jų skaičius dar yra palyginti mažas. Pinigų padirbinėjimo problema buvo didesnė su senosiomis valiutomis, tokiomis kaip Vokietijos markė.

Pareigūnai mano, kad apsauginiai ženklai turėtų padėti prekybininkams ir pirkėjams atskirti gerus eurus nuo blogų. Tai yra vandens ženklai, hologramos, ultravioletinės žymės, taip pat specialus rašalas, popierius ir iškilios raidės.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Vis dėlto policijos pareigūnai pažymi, kad banknotai yra padirbti sumaniai ir juos sunku atskirti. Vis daugiau padirbinėtojų naudojasi moderniomis technologijomis.

Europos policija pastarosiomis savaitėmis atliko visą grupę reidų, kad sustabdytų padirbinėjimus. Europolo agentūros šiais metais uždarė 12 nelegalių euro spaustuvių, iš kurių dvi veikė ne euro zonoje.

REKLAMA

Europolo ir Interpolo agentūros atsisako pateikti komentarus. Tačiau Europolo tinklapyje minima Bulgarija, Lenkija, Serbija, kur veikia spaustuvės ir yra sukurtas pinigų klastojimo tinklas.

Ekspertai teigia, kad klastotojai dažniausiai padirbinėja 50 eurų vertės banknotus, tačiau padirbti penkių ir 200 eurų banknotai taip pat yra populiarūs.

ELTA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų