• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Nepaisant opozicijos prieštaravimų, Seimas antradienį po svarstymo pritarė Vietos savivaldos įstatymo pataisai, numatančiai, kad merus būtų galima atstatydinti tik trijų penktadalių tarybos narių balsų dauguma.

REKLAMA
REKLAMA

Pataisai po svarstymo pritarta valdančiosios socialdemokratų ir socialliberalų daugumos ir mažumai priklausančių liberaldemokratų balsais. Už pataisą balsavo 38 parlamentarai, 22 buvo prieš ir 9 susilaikė.

REKLAMA

Anksčiau valdančiosios daugumos atstovai siūlė merus atleisti dviejų trečdalių balsų dauguma, tačiau Teisės ir teisėtvarkos komitetas įspėjo, jog tokia nuostata gali pažeisti Konstituciją.

Po tokios komiteto išvados Seimo pirmininko pirmasis pavaduotojas socialdemokratas Česlovas Juršėnas pateikė švelnesnę pataisą, tačiau ir ji nustato nelygias mero patvirtinimo ir atleidimo sąlygas.

REKLAMA
REKLAMA

Merui patvirtinti užtenka daugiau kaip pusės visų savivaldybės tarybos narių balsų. Antradienį opozicijos siūlymu Seimas taip pat paprašė Teisės ir teisėtvarkos komiteto pateikti išvadą, ar sušvelninta nuostata dėl mero atleidimo gali prieštarauti Konstitucijai.

Posėdyje Opozicinė Liberalų ir centro sąjunga (LCS) pagrasino apskųsti Č.Juršėno pateiktą pataisą Konstituciniam Teismui. "Šiandien valdančiojoje daugumoje aš matau krizę, kai partiniai interesai aukojami vardan teisės", - pareiškė LCS seniūnas Eligijus Masiulis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Jo nuomone, "tai tiesiogiai susiję su Vilniaus savivaldybės reikalais". "Akivaizdu, kad įstatymas yra taikomas vienam žmogui - valdančiosios daugumos atstovui Gediminui Paviržiui", - sakė E.Masiulis.

Praėjusią savaitę įvykę Vilniaus mero rinkimai buvo nesėkmingi, nes abu kandidatai - socialdemokratas G.Paviržis ir buvęs meras LCS lyderis Artūras Zuokas surinko po lygiai balsų.

BNS

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų