Užsienio valstybių ir tarptautinių organizacijų vadovų laiškuose Lietuvos Prezidentui Valdui Adamkui dėkojama už bendradarbiavimą jo kadencijos metu.
“Per pastaruosius penkerius metus Lietuvos Respublika sutvirtino savo tarptautines pozicijas, tapdama svarbiu saugumo stiprinimo bei draugiško visų valstybių bendradarbiavimo plėtros regione veiksniu”, - laiške Prezidentui V. Adamkui rašo Lenkijos prezidentas Aleksandras Kwasniewski (Aleksandras Kvasnievskis).
A. Kwasniewskio vertinimu, Lietuva ir Lenkija sugebėjo sėkmingai įveikti istorines nuoskaudas bei sukurti visam regionui ir Europai pavyzdžiu tapusią partnerystę, kuri remiasi europietiškomis demokratijos vertybėmis.
Jungtinės Karalystės ministras pirmininkas Tony Blairas (Tonis Bleiras) savo laiške pažymi, kad Prezidento Valdo Adamkaus vadovavimo valstybei metu Lietuva pakviesta į NATO ir Europos Sąjungą. “Tai - didžiulis pasiekimas”, - rašoma laiške.
Ukrainos prezidento Leonido Kučmos laiške pabrėžiama, kad Lietuvos pakvietimas į NATO ir ES - pastarųjų metų šalies politinių, teisinių, ekonominių ir socialinių reformų įvertinimas. L. Kučma dėkoja už paramą Ukrainai ir pažymi, kad Prezidento Valdo Adamkaus iniciatyva suaktyvėjo abiejų šalių bendradarbiavimas, pradėtos kurti bendros institucijos. “Esate geras Ukrainos draugas”, - rašoma laiške Lietuvos vadovui.
NATO generalinio sekretoriaus George’o Robertsono (Džordžo Robertsono) laiške labai palankiai vertinama pažanga ir permainos Lietuvoje. “Jūsų ryžtas ir politinė išmintis buvo labai svarbūs valstybės integracijai į euroatlantines struktūras”, - teigia G. Robertsonas.
Žinomo politologo, buvusio Jungtinių Amerikos Valstijų prezidento Jimmy Carterio (Džimio Karterio) patarėjo nacionalinio saugumo klausimais Zbigniewo Brzezinskio (Zbignievo Bžezinskio) laiške teigiama, kad 2002 metų pabaigoje gauti pakvietimai į NATO ir ES daugelį dešimtmečių lems Lietuvos ateitį.
Laiškuose pabrėžiamas ne tik konstruktyvus dalykiškas bendradarbiavimas, bet ir nuoširdūs asmeniniai ryšiai su Lietuvos Respublikos Prezidentu.