Didžiausia Lietuvoje tekstilės įmonė "Utenos trikotažas" pradeda judėti į Rytus.
Utenos bendrovė, 90 proc. savo produkcijos dabar realizuojanti Vakarų Europoje ir kasmet vis didinanti eksporto apimtį, pradeda pamažu perkelti gamybą pirmiausia į Ukrainą, kur kol kas duos darbo apie 100 žmonių daugiausia siuvėjoms, galinčioms kvalifikuotai ir pigiau nei Lietuvoje atlikti užsakymus, rašo "Lietuvos rytas".
Ukraina pasirinkta dėl kelių priežasčių: šioje šalyje nėra tokios stiprios vietinės tekstilės pramonės kaip Baltarusijoje, be to, Ukrainos statusas Europos Sąjungos atžvilgiu yra palankesnis.
Bendrovės generalinė direktorė Nijolė Dumbliauskienė įsitikinusi, kad Lietuvai įstojus į Europos Sąjungą, visos "Utenos trikotažo" įmonių grupės apyvarta toliau augs, o pelnas didės. Šiais metais Utenos įmonė n umato apyvartos augimą iki 140 mln. litų - daugiau kaip 4 proc., o grynojo pelno didėjimą iki 15,9 mln. litų - net 20 proc.
Rengdamasi darbui Europos Sąjungos sąlygomis, "Utenos trikotažo" bendrovė dar prieš pusmetį užsakė specialų verslo perspektyvų tyrimą. Paaiškėjus, kad daugiau negu pusmetį jai teks kęsti 3-4 proc. didesnius muitus iš Azijos importuojamai žaliavai, įmonė iš anksto sukaupė didesnes jos atsargas.
Lietuvai įstojus į Europos Sąjungą, prognozuojami pokyčiai ir tarp "Utenos trikotažo" akcininkų. Dabar 28,6 proc. akcijų paketą valdantis Europos rekonstrukcijos ir plėtros bankas tikriausiai parduos šias akcijas. Šios perspektyvos akcininkai kol kas nekomentuoja, bet tokia praktika yra įprasta.
BNS