Klaipėdos universitetas, kaip ir dalis kitų šalies aukštųjų mokyklų, iš pirmakursių studentų už egzaminų perlaikymą rinko įmokas. Kadangi tai prieštarauja Aukštojo mokslo įstatymui, uostamiesčio Alma Mater vadovai nusprendė panaikinti neteisėtus mokesčius ir grąžinti studentams sumokėtus pinigus.
Daugumoje šalies universitetų, išskyrus Lietuvos teisės, Žemės ūkio ir Vytauto Didžiojo universitetus, buvo renkamos įmokos už egzaminų ar kitų atsiskaitymų perlaikymą. Švietimo ir mokslo ministerijai pareiškus nuomonę, kad tai prieštarauja Aukštojo mokslo įstatymui, uostamiesčio aukštoji mokykla suskubo grąžinti neteisėtai surinktus pinigus.
Klaipėdos universiteto studentų sąjungos prezidentė Jurgita Šilinkaitė teigė, kad perlaikant egzaminą uostamiesčio aukštojoje mokykloje tekdavo mokėti maždaug 50 litų. Anot jos, studentų tai netenkina ir jie pageidautų turėti galimybę nemokamai perlaikyti egzaminą kelis kartus. Jų nuomone, tai galėtų numatyti ir Aukštojo mokslo įstatymas.
Klaipėdos universiteto rektoriaus Vlado Žulkaus teigimu, paaiškėjus, jog įmokos už egzaminų perlaikymą negali būti renkamos iš pirmakursių, iškart imtasi priemonių šiai klaidai ištaisyti. Už egzaminų ar įskaitų perlaikymą sumokėjusiems studentams pinigai bus grąžinti.
Preliminariai apskaičiuota, kad Klaipėdos universitetas studentams, sumokėjusiems už teisę perlaikyti egzaminą, turės grąžinti apie 5 tūkstančius litų.
ELTA