Tragiškai žuvęs garsusis fotografas Helmutas Newtonas (Helmutas Niutonas), anot skrodimo išvados, jau kuris laikas turėjo "didelių problemų dėl širdies".
Anot pirminių rezultatų, H. Newtonui prieš daug metų išsivystė širdies raumens atrofija ir chroniška širdies fibriliacija, pirmadienį informavo Los Andželo apygardos teismo medicinos skyrius. Be to, vienas žinomiausių mados ir aktų fotografų praeityje buvo patyręs mažiausiai vieną insultą.
Praėjusį penktadienį H. Newtonas garsiajame Holivudo "Sunset" bulvare prie viešbučio nesuvaldė savo automobilio ir trenkėsi į sieną. 83 metų menininkas nebuvo prisisegęs saugos diržu.
Liudininkų teigimu, H. Newtono automobilis staiga ėmė didinti greitį, kirto gatvę, einančią pro viešbutį "Chateau Marmont", kuriame jis buvo su žmona apsistojęs, ir rėžėsi į sieną kitoje gatvės pusėje. Nuo smūgio jėgos smarkiai deformavosi priekinė sidabrinės spalvos "Cadillac" automobilio dalis. Prabangius automobilius dievinęs H. Newtonas buvo atvežtas į "Cedars-Sinai" medicinos centrą, tačiau netrukus čia nuo sunkių sužalojimų mirė.
Galutinė skrodimo išvada bus paskelbta po mėnesio ar dviejų, kai bus gauti dar kelių tyrimų rezultatai. Kompetentingų Los Andželo žinybų teigimu, H. Newtono našlė kol kas nenusprendė, kur ir kada jis bus palaidotas.
Vokietijos sostinė Berlynas, kuriame gimė fotografijos patriarchas, siūlo našlei palaidoti H. Newtoną jo gimtajame mieste.
Šis žydų kilmės fotografas išgarsėjo pirmiausia savo madų, portretinėmis ir aktų nuotraukomis. Jo kaprizingos ir kartais net šokiruojančios didelio formato erotinės moterų nuotraukos, pavyzdžiui, serija "Big Nudes", buvo eksponuojamos viso pasaulio muziejuose. Jo kūrinius spausdino "Vogue", "Elle", "Playboy" ir kiti garsiausi pasaulio žurnalai. H. Newtonas taip pat darė žinomų žmonių, tarp jų mados kūrėjo Pierre’o Cardino (Pjero Kardeno), modelio Claudia Schiffer (Klaudijos Šifer) ar Vokietijos kanclerio Gerhardo Schroederio (Gerhardo Šrioderio), portretus.
Feministės kaltino H. Newtoną nekenčiant moterų, nes moterys jo nuotraukose esančios vaizduojamos žeminančiai ir tarsi žvelgiant slapčiomis pro rakto skylutę. Pats menininkas tvirtino rodąs moteris kaip stiprias asmenybes, o ne kaip aukas.
dpa-ELTA