Teisėjų taryba, atsižvelgdama į pastaruoju metu žiniasklaidoje vis gausėjančią informaciją apie galimai netinkamai pasirinktas teisėjų į aukštesnės pakopos teismus ar vadovaujančias pareigas kandidatūras, nusprendė atsakingai pareikšti, kad yra įsitikinusi savo sprendimų, kuriais prezidentui pataria dėl teisėjų skyrimo, pagrįstumu ir objektyvumu.
Teisėjų taryba prieš priimdama sprendimą įvertina visą informaciją apie Prezidento pasirinktus kandidatus, rašoma pranešime spaudai. Taryba vertina darbo kokybę ir kiekybę (kiek bylų išnagrinėjama, kiek sprendimų apskųsta, pakeista ar panaikinta, kokia teisinio pedagoginio darbo kryptis, kokios paskelbtos publikacijos ir kiek jos atitinka būsimų pareigų specifiką), gautus skundus, drausminius nusižengimus, teisėjų kolektyvo ir teismų pirmininkų nuomonę, ne tik profesines, bet ir asmenines savybes.
"Įvertinami net ir žiniasklaidoje pateikiami straipsniai apie kandidatus, ir asmenų skundai, kuriuos gauna Teisėjų taryba. Šių dokumentų turinys dažniausiai atskleidžia faktus, kurie nesuteikia pagrindo abejoti kandidato kompetencija, arba būna pagrįstas subjektyvia informacija, dažniausiai sąlygota nepasitenkinimo teisėjo priimtais sprendimais", - pranešime rašoma, kad taryba sprendimus priima remdamasi objektyviais, bet ne subjektyviais kriterijais, todėl "galime užtikrintai teigti, kad prezidentui patariami kandidatai yra tikrai kvalifikuoti asmenys, gerai žinomi ir vertinami ne tik pačių teisėjų, bet ir kolegų teisininkų".
Pasak teisėjų savivaldos institucijos, iki Teisėjų tarybos sprendimo priėmimo vyksta visų kandidatų vertinimas ir atrankos. Šiame procese dalyvauja ne vien tik teisėjai, bet ir visuomenės atstovai.
"Tokių visuomenei atstovaujančių asmenų teismų savivaldos suformuotose komisijose yra beveik pusė.: Pretendentų į teisėjus egzamino komisijoje - 3 iš 7, Pretendentų į teisėjus atrankos komisijoje - 4 iš 7, Nuolatinėje teisėjų veiklos vertinimo komisijoje - 3 iš 7", - pabrėžiama, kad nė vienoje Europos valstybėje visuomenė nėra taip plačiai atstovaujama.
Teisėjų tarybos įsitikinimu, teisėjų ir visuomenės glaudus dialogas suteikia visas galimybes išsirinkti geriausius kandidatus, kurių kompetencija, kvalifikacija ir reputacija neabejoja nei Teisėjų taryba, nei prezidentas.