• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

SVEIKATA

Šąla rankos ir kojos?

Nemažai žmonių skundžiasi nuolat šąlančiomis rankomis ir kojomis - nesvarbu, kad jau pavasaris. Šiltuoju metų laiku šis diskomfortą sukeliantis simptomas pasireiškia šiek tiek rečiau nei šaltuoju. Tokie žmonės ir vasara, ir žiemą dažnai miega su kojinėmis, mat negali be jų užmigti, nes niekaip nepavyksta sušildyti "ledinių" kojų pėdų. Kai kurie neužmiega be šiltos vandens pūslės prie kojų. Beje, rankos ir kojos šąla ne tik vakare, bet ir dieną, tik dienos metu esame užsiėmę, todėl gal mažiau į tai kreipiame dėmesio.

REKLAMA
REKLAMA

Priežastys

* Nepakankamai šilta apranga. Noras gražiai ir stilingai atrodyti verčia palikti namuose šiltas pirštines (geriau plonos, bet gražios), o ką jau kalbėti apie vilnones kojines. Dažna jauna moteris net žiemą batuose avi tik plonas "pėdutes". * Nepakankama mityba, kai organizmas negauna pakankamai įvairių maisto medžiagų. * Rūkymas. Tai dažniausia sutrikusios kraujo cirkuliacijos priežastis.

REKLAMA

Šąlančios rankos ir kojos gali būti ir rimtesnių sutrikimų simptomas - skydliaukės funkcijos susilpnėjimo, Reino ligos, širdies ir kraujagyslių ligų, trombozės atveju ir kt. Tačiau bene dažniausiai rankos ir kojos šąla dėl žemo kraujo spaudimo ir sutrikusios periferinės kraujotakos.

REKLAMA
REKLAMA

Kraujotakos sutrikimai

Kraujotakos nepakankamumas - tai būklė, kuriai būdingas kraujagyslių sienelių lygiųjų raumenų tonuso sumažėjimas, medžiagų apykaitos sulėtėjimas, pabalimas, vietinis temperatūros sumažėjimas, jautrumo sutrikimas, tirpimas, badymo jausmas, "skruzdžių bėgiojimas", kraujo tekėjimo greičio sumažėjimas bei sumažėjęs arterinis kraujospūdis. Kraujotakos sutrikimus gali sukelti ne tik šaltis, bet ir netaisyklinga laikysena, stuburo pažeidimai kaklo srityje, psichologiniai veiksniai. Didelė nervų įtampa ir stiprus stresas per vegetacinę nervų sistemą daro poveikį kraujagyslių spindžiui, kartu ir kraujotakai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kaip galima pagelbėti

Pirmiausia - rengtis pakankamai šiltai, šaltuoju laiku mūvėti šiltas pirštines ir kojines, geriausiai vilnones. Maitintis visaverčiu maistu, turinčiu pakankamai įvairių maisto medžiagų. Mesti rūkyti, jei dar to nepadarėte. Galima vartoti periferinės kraujotakos sutrikimui gydyti skirtų preparatų su ginkmedžio ekstraktu.

Paruošė Kęstutis Bytautas

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų