• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Sostinėje skamba kriminaliniai varpai

Vilniuje kriminaliniai nusikaltėliai palieka pogrindį, jie vis dažniau išlenda į dienos šviesą. Sunkmetis įvairaus plauko nusikaltėlius privertė darbuotis iš peties. Kiekvieną dieną į policijos komisariatus kreipiasi nuo ilgapirščių nukentėję įvairaus amžiaus žmonės. Nukentėjusieji ne tik praranda turtą, bet ir patiria fizinį smurtą.

REKLAMA
REKLAMA

"Vagys ir kiti nusikaltėliai lieka "ištikimi tradicijoms". Ir toliau žmonės dažniausiai užpuldinėjami naktimis. Tiesa, prieš nepilnamečius smurtas naudojamas ir šviesiu paros metu. Galiu pasakyti, kad 99 atvejais iš 100 žmonės užpuolami iš nugaros", - kalbėjo sostinės trečiojo policijos komisariato vadovė Liucija Borusevičienė. Dažniausiai užpuolami vyrai, tarp kurių net 70 proc. būna apsvaigę nuo alkoholio. "Vagys nakties metu ypač aktyvūs nuo antros iki ketvirtos valandos. Matyt, tada žmonės grįžta po vakarėlių. Jei turėjote pinigų gerti alų, būkite geri, nusipirkite ir visuomeninio transporto bilietėlį. Dar neišsiblaivę nukentėjusieji pasakoja, kad nusprendė pasivaikščioti. Nesvarbu, kad kavinė viename miesto gale, o namai - visiškai kitame", - sakė komisarė. L. Borusevičienė pasakojo, kad užpuolikų tikslas - kuo greičiau apiplėšti ir pasišalinti. Nukentėjusieji turėtų įsidėmėti užpuoliko išorinius bruožus, jo kalbą, kitas elgesio detales.

REKLAMA

Vilniaus miesto savivaldybėje vykusiame pasitarime buvo aptarta kriminogeninė situacija Vilniaus mieste. Sostinės policijos vadovas Kęstutis Lančinskas informavo, kad labiausiai į akis krinta padažnėję plėšimo atvejai, kai nusikaltėliai ne tik atima vertingus daiktus, bet ir sumuša savo aukas. K. Lančinsko teigimu, nusikaltėliams nepastebimai priartėjus iš nugaros, auka pargriaunama, iš jos atimama rankinė ar kiti turėti daiktai, užpuolikų veidų nukentėjusieji paprastai nespėja įsidėmėti.

REKLAMA
REKLAMA

"Ne paslaptis, kad pastarosiomis savaitėmis padaugėjo plėšimų. Vilniečiai ir miesto svečiai turi pasirūpinti savo saugumu. Be ypatingo reikalo reikia nesinešioti didelių pinigų sumų, brangių daiktų. Tamsiu paros metu geriau nevaikščioti po vieną, patartina vengti nuošalesnių vietų. Policija siekia sumažinti plėšimų ir kitų nusikaltimų skaičių, bet savo saugumu turime pasirūpinti ir patys", - patarimus dalijo sostinės meras. J. Imbrasas paragino vilniečius būti atidesnius, nevaikščioti vieniems nuošaliose, neapšviestose sostinės vietose tamsiu paros metu.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato vadovai jau sausio pradžioje buvo atkreipę visuomenės dėmesį į didėjantį plėšimų pavojų. Buvo stiprinamos viešajam saugumui skirtos policinės priemonės.

Panašiai yra ir kituose didžiuosiuose miestuose. Pareigūnai įsitikinę, kad žmonės skiria per mažai dėmesio juos supančiai aplinkai. Pažeidžiamiausios visuomeninės grupės - vaikai, pagyvenę žmonės ir moterys. Gyventojai saugumu labiausiai turėtų susirūpinti tamsiuoju paros metu. Patartina stengtis vaikščioti judriomis, gerai apšviestomis gatvėmis, kur yra praeivių ir parduotuvių. Neverta nešiotis daugiau nei gali prireikti grynųjų pinigų, banko kortelių, dokumentų. Viešosiose vietose (ties bankomatais, viešojo maitinimo ir pasilinksminimo įstaigose) geriau nerodyti visų turimų pinigų, viešai neperskaičiuoti banknotų.

REKLAMA

Policija pataria:

- Venkite vaikščioti vieni, jei tik tai įmanoma.

- Neikite neapšviestais tarpukiemiais, dykvietėmis, statybvietėmis, venkite izoliuotų erdvių.

- Nesinešiokite pinigų (piniginės) išorinėse drabužių kišenėse, rankinėse. Geriau - vidinėse drabužių kišenėse, ant kaklo (po drabužiais) pakabinamose arba prie diržo segamose piniginėse.

REKLAMA

- Tamsiuoju paros metu vilkėkite ryškiaspalvius drabužius, naudokitės žibintuvais.

- Nenešiokite ant kaklo pakabinto ar matomo, prieinamoje vietoje esančio mobilaus ryšio telefono.

- Nesinaudodami nešiojamaisiais grotuvais ir ausinėmis, būsite jautresni aplinkai, taigi - saugesni.

- Naudinga kišenėje turėti antrą (jei galima - išvaizdžią, bet nebrangią) piniginę su nežymia pinigų suma, nebegaliojančiomis banko kortelėmis. Pareikalavus atiduoti pinigus ir grasinant susidorojimu, ją ir atiduokite.

- Nevaikščiokite viešumoje, jei vartojote alkoholį ar gydytojo skirtus psichoaktyvius vaistus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų