Serbijos policija išaiškino premjero Zorano Džindžičiaus žmogžudystės užsakovus ir vykdytojus, šeštadienį pareiškė šalies vidaus reikalų ministras Dušanas Michailovičius.
"Turime įrodymų ir sulaikytųjų parodymų, kurie patvirtina teiginius kitų asmenų iš nusikalstamos organizacijos", kuri įtariama žmogžudystės rengimu, ministro žodžius citavo naujienų agentūra "Beta".
Tačiau jis pripažino, kad pagrindiniai įtariamieji tebėra laisvėje. "Akivaizdu, kad besislapstantieji neturi išeities, todėl tai nebus dar viena neišspręsta byla", - pridūrė ministras. Šalies policija penktadienį vakare paskelbė, kad nuo premjero nužudymo trečiadienį buvo suimtas 181 asmuo.
Specialusis policijos dalinys penktadienį apsupo ir įsiveržė į Belgrado priemiestyje esančią prabangią vilą, priklausančią vienam iš trijų pagrindinių įtariamųjų - Dušanui Spasojevičiui.
Pats D.Spasojevic, kaip ir Miloradas Lukovičius, geriau žinomas pagal kovos slapyvardį Legija, tebėra laisvėje. M.Lukovičius yra buvęs sukarintų dalinių vadas, kaltinamas už daugelį nusikaltimų dešimtajame dešimtmetyje vykusio Balkanų karo metu.
Laikraštis "Politika" šeštadienį rašo, jog policija apklausė žinoma Serbijos dainininkę Svetlaną Raznatovič, palaikiusia draugiškus ryšius su M.Lukovičiumi. S.Raznatovič yra 2000-ųjų sausį Belgrado viešbutyje nušauto žinomo karo vado Zelko Raznatovičiaus našlė. "Politika" teigimu, S.Raznatovič, kaip ir dar keletas įžymybių, gali būti įtariama kai kurių pagrindinių bylos įtariamųjų slapstymu.
Serbijoje vis dar galioja po žmogžudystės paskelbta nepaprastoji padėtis, leidžianti policijai be orderių suimti žmones ir atlikti kratas bei laikyti įtariamuosius areštinėse 30 dienų nepareiškus jiems kaltinimų.
Z.Džindžičiaus žūtis - pirmoji smurtinė Europos šalies vyriausybės vadovo mirtis nuo 1968 metų, kai buvo nužudytas Švedijos premjeras Ulofas Palmė.
Z.Džindžičius laidojamas šeštadienį pagrindinių Belgrado Novo Groblės kapinių Nusipelniusiųjų alėjoje.