Seimo Etikos ir procedūrų komisija nusprendė siūlyti parlamentui kreiptis į Konstitucinį Teismą (KT), kad šis galutinai išaiškintų, ar Seimo nariai galėjo dalyvauti savivaldybių tarybų posėdžiuose po vasario 25 dienos.
Šią dieną įsigaliojo praėjusių metų gruodį priimtas KT nutarimas, kad Seimo nario pareigos yra nesuderinamos su savivaldybės tarybos nario pareigomis, todėl jis negali turėti vienu metu dviejų mandatų.
Seimo Etikos ir procedūrų komisija nusprendė rekomenduoti kreiptis į KT apsvarsčiusi Pasvalio savivaldybės tarybos narių konservatorių skundą, jog vasario 28 dieną tarybos posėdyje dalyvavo ir balsavo Socialdemokratinės koalicijos frakcijos Seime nariai Alfonsas Pulokas ir Jonas Budrevičius.
Ginčų kilo ir dėl parlamentarų dalyvavimo naujai išrinktų savivaldybių tarybų posėdžiuose. Renkant Vilniaus merą pirmajame naujosios sostinės tarybos posėdyje dalyvavo parlamentarai Vasilijus Fiodorovas, Eduardas Šablinskas ir Vladimiras Orechovas.
Rinkimus pralaimėjusio buvusio Vilniaus mero liberalo Artūro Zuoko šalininkai apskundė balsavimo rezultatus teismui ir šis sustabdė sprendimą dėl mero rinkimų.
Iš viso praėjusį gruodį įvykusiuose savivaldybių tarybų rinkimuose į vietos valdžią buvo išrinkti 64 parlamentarai.
KT sprendimas, kad Seimo nariai negali būti savivaldybių tarybų nariais, sukėlė politikų pasipiktinimą.
Priimant Savivaldybių tarybų rinkimų įstatymo pataisas, Seimas ignoravo KT nuomonę, kad Seimo nariai gauto mandato turi atsisakyti iki pirmojo naujai išrinktos tarybos posėdžio.
Remdamasis teisėtų lūkesčių principu Seimas leido savivaldybių tarybų nariais išrinktiems parlamentarams apsispręsti po pirmojo posėdžio.
Tačiau daugelis parlamentarų, išskyrus kelis, savivaldybės tarybos narių mandatų atsisakė dar iki pirmojo posėdžio.
BNS