Žinomas fantastas R. E. Howardas Haiborėjos žemę, kurioje gyvena legendinis Konanas Samarietis, aprašė kaip gigantišką pasaulį, kuriame šalia žmonių aukštuose bokštuose gyvena tamsieji burtininkai, nuošaliose salose įsikūrusios civilizacijos, kurių žmonės išsiskiria bronzine oda, o blogiui atstovauja pusiau žmogus, pusiau driežas Ratamonas.
Atrodo, kad vyrukai iš „Funcom“ perkrimto ne vieną „Konano“ knygą, mat Haiborėjos pasaulis žaidime atvaizduotas nepriekaištingai. Čia snieguotus kalnus keičia erzeliu ir nešvara dvelkiantys miestai, piratų uostuose knibžda plėšikai, karalių rūmai tviska prabanga, o neaprėpiamos stepės – nežabota laisve. Tik čia gali gyventi Konanas, kuriuo neseniai tapo tūkstančiai žaidėjų iš viso pasaulio.
„Age of Conan“ veiksmą pradedate piratų uoste, kuriame susipažįstate su pagrindinėmis pasaulio taisyklėmis. Čia gausite pirmąsias užduotis, išmoksite naudotis ginklais, kombinacijomis. Ir taip iki dvidešimtojo lygio. Vėliau žaidimas pereina į antrą lygį - internetą, kur ir yra visas smagumas.
„Age of Conan“ patiks visiems „Diablo“ fanams bei žiaurių RPG gerbėjams. Kraujas čia išties trykšta upeliais – užtenka vos vieną kartą užsimoti gigantišku kirviu ar kalaviju ir matysite, kaip priešas virsta... kažkuo nelabai gražaus.
Kovos čia, skirtingai nei kituose interneto RPG, anaiptol ne pačios paprasčiausios. Norint įveikti lygiavertį priešą, „Age of Conan“ neužtenka bukai spaudinėti pelės mygtukų. Čia, atlikdami smūgį, turite reikiama seka paspausti kelis mygtukus. O jei norite tinkamai įvykdyti kombinaciją – net ir daugiau. Taip pat labai svarbu, į kurią priešo vietą taikote. Kadangi jie, kaip ir jūs, naudosis skydais, svarbu atakuoti į pažeidžiamiausias bei mažiausiai pridengtas vietas.
Viena linksmiausių žaidimo dalių – užduotys. Tiesa, jos pernelyg nesiskiria nuo kitų interneto RPG – tenka gelbėti princeses, ieškoti artefaktų, lydėti visokius svarbius žmones ir pan. „Age of Conan“ svarbiausia personažai, kurie tas užduotis deleguoja. Tad žaidimo metu turėsite pabendrauti su mergina, kuri slepia nėštumą nuo savo nevykėlio tėvo. Gelbėsite princesę, kuri anaiptol nėra mėlynojo kraujo atstovė ir t. t.
Žaidimo metu rekomenduojame atidžiai peržiūrėti visus vaizdo intarpus bei sekti dialogus, mat čia ir slypi didžioji malonumo dalis. Kai kurie jų savotiškai primins R. E. Howardo knygas, tad jausitės lyg skaitydami gerą romaną.
„Age of Conan“ kritikuoti galima tik dėl dviejų dalykų. Visų pirma – klaidos. Jų „Funcom“ paliko išties per daug. Žaidimas dažnai lūžinėja, neaišku, kur dingsta kai kurie valdymo blogai ir pan. Tad norint normaliai žaisti, tikriausiai teks sulaukti ne vieno atnaujinimo.
Kitas jo minusas – sąlyginis. Jei iš žaidimo tikitės kažko daugiau, nei brutalių kovų, geriau jau rinktis kažką kita. Mat „Age of Conan“ visą laiką kausitės. Nesvarbu, ar su goblinais, ar su žmonėmis, tačiau kovoti reikės nuolatos. Bet juk toks jau tas Konanas, tiesa?