• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Būsimas Europos Sąjungos (ES) nares papiktino bloko šalių ketinimai riboti darbo jėgos iš naujų šalių judėjimą, besiremdama tinklapiu "European Voice".

REKLAMA
REKLAMA

Nuo gegužės 1 d. Londonas ketina registruoti į šalį atvyksiančius darbo ieškosiančius asmenis iš aštuonių naujų ES narių ir leisti laisvai dirbti šalyje, tačiau riboti asmenų galimybę per pirmuosius dvejus metus prašyti socialinės pašalpos. Būsimosios šalys tokius veiksmus laiko darbo jėgos judėjimo apribojimu.

REKLAMA

Lenkijos dienraščio "Rzeczpospolita" antraštės skelbia apie deportacijos grėsmę, jei lenkai nesiregistruos Didžiosios Britanijos registre. O Čekijos laikraštis "Mlada Fronta Dnes" rašo: "Mes duosime jums darbo, tačiau ne pašalpų".

Lenkijos užsienio reikalų ministras Vlodzimežas Cimoševičius (Wlodzimierz Cimoszewicz) mano, kad tokie veiksmai yra "diskriminuojantys", o "Financial Times Europe" cituoja vienos Lenkijos gyventojų apklausos duomenis, kuriais remiantis, tik 10 proc. lenkų mano, kad ES vykdys savo įsipareigojimus.

REKLAMA
REKLAMA

Tokie ES sprendimai buvo priimti tuo metu, kai prieš valstybinių pašalpų mažinimą protestuojantys Slovakijos čigonai surengė riaušes, plėšė parduotuves, kilo susidūrimų su policija. Vakarų Europos gyventojai baiminasi, kad tai dar labiau paskatins čigonus vykti į Rytus ieškoti darbo.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

"Sky News" skelbia, kad 90 proc. britų baiminasi nekontroliuojamo atvykėlių iš naujų ES šalių srauto, o "UK Sun" įspėja Didžiosios Britanijos gyventojus dėl atplūsiančios "minios" iš Rytų Europos.

Praha praeityje aršiai kritikavo Didžiosios Britanijos vyriausybę, ypač po to, kai ši pagrindiniame Prahos oro uoste įvedė specialius patikrinimus į Vakarus keliauti ketinantiems čigonams, perkantiems bilietus tik į vieną pusę.

REKLAMA

Tačiau būsimoms ES šalims išlieka bent jau kokia viltis: Didžioji Britanija neuždaro savo rinkų, nors ir įveda griežtus apribojimus, kurių nesiėmė Švedija, Danija ir Nyderlandai.

Čekijos ministras pirmininkas Vladimiras Špidla piktai sureagavo į prieš dvi savaites Amsterdamo įvestus darbo rinkos apribojimus, tačiau Didžiosios Britanijos sprendimas tokios reakcijos nesusilaukė.

REKLAMA

Keli Rytų Europos šalių politikai mėgina sumažinti išaugsiančio darbo jėgos judėjimo riziką, teigdami, kad darbuotojai liks namuose, o Vidurio Europa, neabejotinai, pritrauks daugiau darbo jėgos nei praras.

Slovakijos komisaras Janas Figelis sakė, kad neatrodo, jog Slovakijoje "mažėtų" gyventojų. Tuo tarpu Lietuvos finansų ministrė Dalia Grybauskaitė pridūrė, kad pereinamieji laikotarpiai "leis išvengti darbo jėgos praradimo rizikos".

Didžiosios Britanijos planuojami apribojimai aštuonioms naujoms ES šalims kelia didžiausią grėsmę Lenkijai, kur nedarbo lygis siekia 21 proc.

ELTA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų