• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Šią savaitę Lietuvos ir Baltarusijos pasienyje apsilankęs Rusijos žmogaus teisių įgaliotinis Olegas Mironovas įsitikino, kad tranzitu per Lietuvą vykstančių Rusijos piliečių teisės nėra pažeidžiamos.

REKLAMA
REKLAMA

"Pirmomis dienomis buvo problemų, kurias lėmė gal būt tai, jog Rusijos piliečiai buvo blogai informuoti apie naują tranzito tvarką. Dabar padėtis kertant sieną pagerėjo. Mes patys tuo įsitikinome, nes atvykome traukiniu. Jokių ekscesų nebuvo, niekas nebuvo išsodintas iš traukinio", - trečiadienį (07.09) BNS sakė Seime apsilankęs O. Mironovas.

REKLAMA

Nuo liepos 1 dienos įsigaliojusi nauja tranzito į ir iš Kaliningrado srities per Lietuvos teritoriją tvarka numato, kad tranzitiniais traukiniais per Lietuvą į Kaliningrado sritį ir iš jos Rusijos piliečiai turi vykti su supaprastintais tranzito geležinkeliu dokumentais. Kitų NVS valstybių piliečiai tranzitui per Lietuvą privalo turėti vizas.

REKLAMA
REKLAMA

Įsigaliojus naujai tranzito tvarkai, iš traukinių per pirmąsias dvi dienas buvo išlaipinti daugiau kaip 100 Rusijos piliečių, neturėjusių tinkamų kelionei dokumentų, tačiau nuo praėjusio ketvirtadienio tokių atvejų buvo tik keletas.

Trečiadienį su Seimo kontrolierių įstaigos vadovu Romu Valentukevičiumi susitikęs O. Mironovas teigiamai įvertino Lietuvos pareigūnų darbą pasienyje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

"Žinoma, tam tikrų apribojimų Rusijos piliečiams kyla, nes jie bilietus turi įsigyti tik tose kasose, kur yra automatizuota bilietų pardavimo sistema. Tačiau prie šių nepatogumų reikia priprasti", - BNS sakė Rusijos žmogaus teisių įgaliotinis.

Savo ruožtu jis pareiškė apgailestavimą, kad politikai naujos tranzito tvarkos įvedimui pasirinko "netinkamą laiką", nes liepą keliauja daugiausiai žmonių.

REKLAMA

Rusijos žmogaus teisių įgaliotinis taip pat kritikavo Rusijos vežėjus, nepasirūpinusius laiku gauti vizų krovininių automobilių vairuotojams, bei gyrė Lietuvos verslininkus.

Dėl nesutvarkytų dokumentų praėjusios savaitės pabaigoje Lietuvos ir Baltarusijos pasienyje buvo užstrigę apie 60 į Kaliningrado sritį grįžtančių krovininių automobilių.

REKLAMA

"Lietuva, pavyzdžiui, tuo pasirūpino iš anksto ir 7 tūkst. vairuotojų gavo vizas. Iš Rusijos pusės toks operatyvumas nebuvo pademonstruotas", - BNS sakė O. Mironovas.

Lietuvos Seimo kontrolierių įstaigai O. Mironovas pasiūlė pasirašyti bendradarbiavimo susitarimą su Rusijos žmogaus teisių įgaliotinio tarnyba.

"Mes sutarėme, kad iš savo pusės parengsime projektą", - BNS sakė Seimo kontrolierių įstaigos vadovas R. Valentukevičius, pridūręs, kad toks dokumentas gali būti pasirašytas iki šių metų pabaigos.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

"Net ir be šio dokumento mes sėkmingai ir gerai bendradarbiaujame", - BNS sakė Rusijos ombudsmenas.

Jau būta atvejų, kai dėl Rusijos piliečių teisių pažeidimų buvo kreiptasi į Seimo kontrolierių įstaigą, o dėl Lietuvos piliečių teisių - į Rusijos žmogaus teisių įgaliotinio tarnybą.

Seimo kontrolierių įstaigos atstovai nėra gavę skundų dėl tranzitu per Lietuvą vykstančių Rusijos piliečių teisių pažeidimų.

"Mūsų nuomone, jokių žmogaus teisių pažeidimų nėra", - BNS šią savaitę sakė Seimo kontrolierius Kęstutis Virbickas.

Iš viso Seimo kontrolierių įstaigoje dirba penki kontrolieriai, įskaitant įstaigos vadovą.

BNS

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų