Asmenys, negalintys atsisakyti įpročio rūkyti, gali būti tam genetiškai sąlygoti, todėl jie ir toliau trauks dūmą, teigia japonų mokslininkai.
Nikotiną, kuris atsakingas už priklausomybę nuo rūkymo, organizme metabolizuoja fermentas CYP2A6. Japonai nustatė, kad tas pats genas, CYP2A6del alelė (genotipas D), neleidžia lengvai mesti šio blogo įpročio, tačiau apsaugo žmogų nuo plaučių emfizemos. Ja sergant plaučiai išsipučia dėl per daug susikaupiančio juose oro, sako Tokijo universiteto mokytojai.
Antradienį (07.01) medicinos žurnale "Thorax" jie paskelbė, kad, ištyrus 203 rūkančius ir metusius rūkyti žmones, minėtas genas buvo rečiau aptiktas prisiekusių rūkalių organizme negu visai nerūkančių ar mažiau rūkiusių. Vadinamoji kontrolinė grupė palyginimui buvo sudaryta iš 123 nerūkančių asmenų.
Ištyrus ir išanalizavus duomenis, galima buvo teigti, kad turintys tokią alelę (CYP2A6del) asmenys netaps gausiai rūkančiais, nors polinkis rūkyti (nelabai intensyviai) liks.
"Vadinasi, matyt, būtų tikslinga pirmiau ištirti rūkančio genotipą, o po to mėginti atpratinti jį nuo priklausomybės nuo nikotino", - siūlo praktikoje taikyti savo atradimą autoriai.
Jie taip pat teigia, kad žinant asmens genetinę struktūrą, galima kitaip pažvelgti į plaučių emfizemos išsivystymą.
“Reuters”-ELTA