• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Su vidaus reikalų ir aplinkos ministrais trečiadienį (06.18) susitikęs prezidentas Rolandas Paksas paragino atsakingas institucijas parodyti neteisėtai kertantiems miškus asmenims, kad jų nebaudžiamumas baigiasi.

REKLAMA
REKLAMA

Prezidento atstovas spaudai Rosvaldas Gorbačiovas po susitikimo sakė, kad R. Pakso nuomone, reikia skirti didelį dėmesys kaltųjų išaiškinimui ir nubaudimui.

REKLAMA

"Geriausia priemonė atbaidyti kitus - yra aiškiai parodyti, kad yra nubaustų ir kad nebaudžiamumas čia baigiasi", - sakė R. Gorbačiovas.

Visuomenės dėmesį į nelegaliai įvairiose Lietuvos vietose kertamus miškus neseniai atkreipė žiniasklaida. Jau žinoma, kad Zarasų rajone nelegaliai iškirsta 140 kubinių metrų miško. Kriminalistai nustatė, kad ta pati gerai organizuota grupė asmenų neteisėtai miškus kirto Šalčininkų, Kupiškio ir kituose rajonuose.

REKLAMA
REKLAMA

Vidaus reikalų ministras Virgilijus Bulovas žurnalistams Prezidentūroje sakė, kad, be šių atvejų, yra nustatyta dar 17 neteisėto miško kirtimo atvejų, kurių kaltininkai taip pat nerasti.

V. Bulovas tikisi, kad tiriant Zarasų bylą pagal braižą paaiškės, kad tai yra galbūt tos pačios gaujos darbas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

"Braižas yra toks, kad dirbtų labai kvalifikuota, gerai apmokyta, prisilaikanti darbo saugos taisyklių brigada", - apibūdino gaują VR ministras.

V. Bulovas pažymėjo, kad po generalinio komisaro ir generalinio urėdo susitikimo policijos ir miškininkų bendradarbiavimas sustiprintas visoje Lietuvoje - saugant nuo iškirtimo miškus griežčiau kontroliuojami medienos pervežimai Lietuvos keliais, stabdomi ir tikrinami medienos krovinius vežantys automobiliai.

REKLAMA

Aplinkos ministras Arūnas Kundrotas prezidentą sakė informavęs apie Aplinkos ministerija ketinamas inicijuoti Administracinių teisės pažeidimų kodekso (ATPK) pataisas, kuriuos griežčiau reglamentuotų miškų kirtimą.

"Kartais yra požymių, kad pats miško savininkas neteisingai elgiasi ir sudaro nelegalias sutartis dėl iškirtimo", - sakė A. Kundrotas.

REKLAMA

Dėl to ATPK siūloma įtvirtinti, kad, įrodžius neteisėtus savininko veiksmus, mediena būtų konfiskuota valstybės naudai.

Aplinkos ministras taip pat priminė, kad pernai padidintos ATPK numatytos baudos už neteisėtą miškų kirtimą. Už tokį patį kiekį iškirsto miško, kaip Zarasų rajone, grėstų bauda apie 30 tūkst. litų, o už pakartotinį kirtimą - 60 tūkst. litų. Be to, gali būti konfiskuota mediena ir darbo įrankiai, taip pat miškovežis, jei juo buvo vežama nelegaliai iškirsto miško mediena.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

A. Kundroto teigimu, aiškinantis, kaip realizuojama neteisėtai iškirsta mediena, tikrinama ne tik miškuose, bet ir visose lentpjūvėse, kur aiškinamasi, ar nėra suklastotų dokumentų. Pernai už pažeidimus 15 lentpjūvių savininkams atimtos licencijos verstis šia veikla.

Be to, aplinkos ministro teigimu, neretai neteisėtai kertami miškai prisidengiant miškotvarkos projektais, kurie būna išduodami neteisėtai.

REKLAMA

A. Kundrotas pažymėjo, kad šalies policijos ir generalinės miškų urėdijos bendradarbiavimo priemonėse, kurias antradienį pasirašė šalies policijos vadovas Vytautas Grigaravičius ir generalinis miškų urėdas Benjaminas Sakalauskas, numatyta šviečiamoji pareigūnų veikla, metodiniai nurodymai, kaip tikrinti stabdant keliuose ir pažeidimo vietoje.

B. Sakalausko pateiktais duomenimis, per pastaruosius kelerius metus šalyje neteisėtai buvo iškirsta 46 tūkst. hektarų miško, iš jų 40 tūkst. hektarų medžiai iškirsti iš privatiems asmenims priklausančių miškų.

BNS

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų