Socialinės apsaugos ir darbo ministerija pradeda įgyvendinti ES PHARE projektą, kuris padės pasirengti laisvam darbuotojų judėjimui Lietuvai tapus Europos Sąjungos nare - užtikrinti lygias teises ir galimybes kiekvienam Lietuvos piliečiui gauti apmokamą darbą bet kurioje ES šalyje narėje tokiomis pačiomis sąlygomis, kaip ir tų šalių piliečiams.
"Bus organizuojami mokymai specialistams, kurie ateityje padėtų konkrečiai kiekvienam žmogui sužinoti, kokiomis sąlygomis jis galės įsidarbinti, kokias jis turės socialines garantijas, išsiaiškinti dėl profesinės kvalifikacijos. Projektas skirtas tiems specialistams, kurie bus arčiausiai žmonių - Lietuvos darbo biržos, "Sodros", kai kurių ministerijų atstovams", - pabrėžė “Eltai” Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos Europos integracijos ir tarptautinių santykių departamento direktorė Rita Kazlauskienė.
Projekte numatytos priemonės padės užtikrinti lygias teises ir galimybes kiekvienam Lietuvos piliečiui gauti apmokamą darbą bet kurioje ES šalyje narėje tokiomis pat sąlygomis, kaip ir tų šalių piliečiams.
ES PHARE Dvynių projektas apims tris pagrindines sritis - laisvą darbuotojų judėjimą, profesinių kvalifikacijų ir diplomų pripažinimą ir socialinės apsaugos sistemų koordinavimą.
Projektą įgyvendina Lietuvos socialinės apsaugos ir darbo ministerija kartu su Nyderlandų socialinių reikalų ir darbo ministerija bei Vokietijos ekonomikos ir darbo ministerija.
Projektas tęsis dvejus metus.
Atlikti tyrimai parodė, kad 2006 metais užsidirbti į užsienį ketina išvykti 310-315 tūkst. Lietuvos gyventojų. Manoma, kad šiuo metu iš Lietuvos dirbti į užsienį yra išvykę apie 200 tūkst. gyventojų. Daugiau kaip pusė jų išvykę dirbti trumpam laikui - iki vienų metų.
Apie sprendimus netaikyti pereinamojo laikotarpio ir nuo narystės dienos atverti darbo rinką mūsų šalies piliečiams jau yra paskelbusios Danija, Airija, Švedija, Nyderlandai bei Didžioji Britanija.
ELTA