Remiantis tyrimų kompanijos "Gartner" duomenimis, 2002 metais Baltijos šalyse "Hewlett-Packard" tarnybinių stočių, dirbančių "Intel" procesorių pagrindu, buvo parduota daugiausiai. Remiantis "Gartner" pateikta 2002 metų suvestine, iš viso per praėjusius metus Baltijos šalyse buvo parduota 2 tūkst. 890 tarnybinių stočių.
Bendra HP užimama tarnybinių stočių rinkos dalis Baltijos šalyse 2002 m. sudarė 52 proc. Tokius rezultatus “Eltai” pateikė viešųjų ryšių kompanija "A. Jonkus ir partneriai".
Pagal tyrimų kompanijos IDC pateiktą tarnybinių stočių ataskaitą trečiąjį praėjusiųjų metų ketvirtį "Intel" architektūra pagrįstų stočių rinkoje "HP ProLiant" tarnybinės stotys taip pat buvo nurodomos pirmojoje vietoje, kaip ir iki šiol. Jų užimama pasaulinė rinkos dalis tada siekė 32,2 proc. Palyginus "Gartner" ir IDC statistiką galima teigti, kad Baltijos šalyse HP pasiekė geresnius rezultatus nei pasaulio ir Europos mastu.
"Remiantis "Gartner" suvestine, galima teigti, kad 2002 m. daugiau nei kas antras parduotas serveris Baltijos šalyse buvo pagamintas "Hewlett-Packard", - sako UAB "Hewlett-Packard" serverių pardavimų vadovas Baltijos šalyse Vladimiras Silkovas. Anot jo, šio tipo serverius - "HP ProLiant" labai gerai vertina daugelis IT ekspertų bei administratorių. V. Silkovo teigimu, Lietuvoje per 600 įvairaus dydžio įmonių naudoja HP tarnybines stotis, veikiančias "Intel" procesorių pagrindu. Daugumą jų naudoja didžiausi Lietuvos bankai bei daugelis šalies valstybinių institucijų. "Galima teigti, kad šalies finansiniame ir valstybiniuose sektoriuose dominuoja HP tarnybinės stotys", - sako HP atstovas.
"Jaučiamas didelis rinkos potencialas leidžia teigti, kad smulkus ir vidutinis verslas Lietuvoje dar sparčiai plėtosis. Taip pat augs ir IT rinka. Tai patvirtina ir "Gartner" ar IDC tyrimų duomenys - Baltijos šalyse tarnybinių stočių pardavimai yra kur kas geresni nei pasauliniai ar Europoje", - įsitikinęs V. Silkovas. Anot jo, tiek vietos, tiek tarptautinės IT kompanijos turi puikias perspektyvas visose trijose Baltijos šalyse. Atsižvelgiant į tai, HP kartu su "Microsoft" kovą- balandį ketina rengti demonstracijų ir paskaitų ciklą apie "HP ProLiant" tarnybines stotis ir "Microsoft Small Business Server 2000" operacinę sistemą bei programų paketą įmonėms, turinčioms iki 50 kompiuterių.
IDC duomenimis, pagal visuminius tarnybinių stočių pardavimus pasaulyje pirmauja HP, užimdama 30,3 proc. pasaulinės rinkos. Tarnybinių stočių, veikiančių "Itanium" procesorių pagrindu, rinkoje HP užima 80 proc.
ELTA