Šią savaitę: net du albumai, grąžinantys mus į praeitį. Pirmasis "1972" priklauso amerikiečiui, gimusiam minėtaisiais metais ir bandančiam atgaminti garsus iš vaikystės; antrasis - nekantriai lauktas pirmas "pilnas" studijinis albumas iš danų "The Raveonettes" stovyklos. Apžvalgą užbaigs vienas geriausių moteriškų darbų šiais metais - Carla Werner "Departure".
Joshas Rouse'as - "1972"09.08, “Ryko” (alternatyvus poprokas)Įvertinimas: 8+/10Panašu į: Johną Mayerį, Wilco
Nuolat keliaujantis tarp Kanados ir JAV Joshas Rouse'as jau senai atkreipė dvidešimtmečių ir kiek vyresnių klausytojų dėmesį, nors išskirtinumo savam žanre iki šiol jam trūko.
"1972" dėka jaunas ir gabus muzikantas nebebus painiojamas su Jacku Johnstonu ar Johnu Mayeriu. Beje, kalbant apie Mayeri (šiemet "Grammy" laimėjęs ir daina "Your Body is Wonderland" išgarsėjęs vokalistas), jis ką tik išleido albumą "Heavier Things", tačiau "Sony" augintinio darbas su "1972" varžysis nebent perkamiausių albumų sąrašuose, o ne kritikų metų suvestinėse.
1972 metais gimęs Joshas Rousas į albumą sudėjo muzikinius prisiminimus iš savo vaikystės. Ir ką gi jis prisimena? Tai būtų: Marvinas Gaye, Carole King, Alas Greenas, Jacksonas Browne’as, Nickas Drake’as ir gal netgi "Village People" ("Come Back")?
"1972" - ramus, atpalaiduojantis, smagus ir tobulas tiek, kiek autorius norėjo, kad albumas toks būtų. Kažkada apžvelgiau (http://www.omni.lt/index.php?base/z_114795) grupės "The Thrills" albumą "So Much For The City". Jeigu jo skambesys jums užstrigo, šis taip pat turėtų palikti šiokį tokį pėdsaką. Didžiausias skirtumas tarp jų - intencija, gerai juntama pasiekus galutinį rezultatą. "So Much For The City" akivaizdžiai prašosi kokios nors nominacijos ("Mercury" jau gavo), o "1972" "tiesiog" įrašas Josho Rouse'o dienoraštyje - niekuo neįpareigojantis, todėl nuoširdus ir šiltas.
http://www.joshrouse.com/
"The Raveonettes" - "Chain Gang Of Love"08.25, “Columbia” (rokas)Įvertinimas: 7/10Panašu į "Jesus and Mary Chain"
Apie šį kolektyvą verta užsiminti vien todėl, kad jis atstovauja nedažnai pasaulinėje muzikos rinkoje aptinkamai Danijai. Tiesa, esu rašęs (http://www.omni.lt/index.php?base/z_116198) apie "Junior Senior", bet daugiau žvaigždžių iš Danijos šiemet nenusimato.
Pirmajame mini albume "Whip It On" "The Raveonettes" buvo duetas: Sune’as Rose’as Wagneris ir Sharin Foo, o naujajame "Chain Gang Of Love" - tai jau 4 narių grupė. Skambesio tendencijos, palyginti su "Whip It On", nepasikeitė. Dainų trukmė vidutiniškai 2.30 min. (visas 13 dainų albumas trunka 33 minutes), juntama "Jesus and Mary Chain" įtaka ir energingas poprokas su triukšmo (angliškai tai būtų įvardyta kaip "noise") efektais.
Didžiausias skirtumas kūryboje tas, kad grupė unikalų visų dainų kūrimą b-flat minoru (ir tik 3 akordais) "Chain Gang Of Love" pakeičia b-flat mažoru. Skirtumas veikiau neesminis, tačiau tai, kas buvo nauja, įspūdinga ir neįtikėtina klausant 15 minučių mini albumą, "Chain Gang Of Love" tėra nuobodu, monotoniška ir lengvai nuspėjama.
Dar neteko skaityti britų "NME", "Dotmusic" ar "Q", skelbusių "The Raveonettes" metų atradimu, atsiliepimų, tačiau pripažįstant, jog tai vienas originaliausių metų kolektyvų, tenka konstatuoti - "Chain Gang Of Love" nuvylė.
Paklausyti albumo "Chain Gang Of Love" galima:http://www.vh1.com/artists/az/raveonettes/352756/album.jhtmlhttp://www.raveonettes.com/
Carla Werner - "Departure"07.29, “Columbia” (alternatyvus poprokas)Įvertinimas: 9/10Panašu į: Tori Amos, Jeffą Buckley
Dar prieš porą savaičių verkiau, kad iš Australijos negirdėti nieko nauja, o štai jau antras albumas iš tolimojo žemyno. Vėlgi tai nėra 100 procentų originalus, negirdėtas darbas, tačiau kažko panašaus iš moteriško pasaulio jau seniai neteko girdėti.
Ne kartą minėtas ir įtaką tokioms grupėms kaip "Coldplay", "Radiohead" bei "Travis" turėjęs Jeffas Buckley, girdimas ir Carlos Werner balse. Unikalu tai, kad vieno kritiko įvardytas kaip "žmogus, pasaulį išmokęs dainuoti falcetu", šį kartą girdimas iš moteriškų lūpų.
Tiesa, albume yra ir labiau Heather Nova repertuarui tinkančių kūrinių ("Heaven is a world", "Wanderlust"), tačiau likusi dalis - emocionalaus dainavimo šalininkams.
Akustinės gitaros, violončelės, mušamieji, netgi tekstai nėra tokie svarbūs kaip vokalas. Ir klausytojui nebūtina suprasti anglų kalbą, jog beklausydamas "Love You Out" suprastų, kad dainininkė vokalu pasiruošusi išplėšti širdį. Ir tokių perliukų čia ne vienas.
Kartais emocijomis galima perduoti daugiau nei 100 eilučių beprasmio teksto. "Departure" - būtent toks. Pridėkite faktą, kad tai debiutinis albumas, o tekstai kuo puikiausi ir įvertinimas 9/10 neturėtų kelti abejonių.
Paklausyti albumo "Departure" galima:http://www.vh1.com/artists/az/werner_carla/342805/album.jhtmlhttp://www.carlawerner.com/
Rekomenduojamos naujos dainos:"Chemical Brothers" & "Flaming Lips" - "The Golden Path"Elvis Costello - “North”"Kills" - "Fried My Little Brains"“Placebo” - “Special Needs”Sting - “Send Your Love”
Klausimai? Komentarai? Pasiūlymai? - [email protected]