Europoje baiminantis paukščių gripo viruso, Lietuvos mokslininkai tvirtina, kad pietuose žiemojantys paukščiai į Lietuvą pavojingo viruso neatskraidins, tačiau jį gali parvežti turistai arba medžiotojai.
"Lietuvos žmonės gali nebijoti - nei jų mėgstami baltieji gandrai, nei kiti sparnuočiai paukščių gripo neparneš", - dienraščiui "Lietuvos rytas" teigė Lietuvos ornitologų draugijos vadovas profesorius Petras Kurlavičius.
Baiminamasi, kad pastaruoju metu Pietryčių Azijoje siaučiantis grėsmingas virusas gali išplisti ir Europoje. Pirmadienį Hamburge į ligoninę buvo paguldyta sunkios būklės moteris. Sprendžiant iš simptomų, ji užsikrėtusi paukščių gripo virusu.
Moteris neseniai grįžo iš kelionės po Tailandą.
Ligoninėje gydoma ir jos draugė. Įtariama, kad ji taip pat serga paukščių gripu. Naujausi tyrimai parodė, kad paukščių gripo virusu žmogus tikriausiai jau gali užsikrėsti ir nuo kito žmogaus.
Tuo tarpu į Lietuvą parskrendantys paukščiai nežiemoja Pietų bei Pietryčių Azijoje, kur sparčiai plinta paukščių gripas, be to, vieversiai, varnėnai ir kiti svetur žiemojantys sparnuočiai - jau pakeliui į Lietuvą.
"Jeigu paukščių gripas ir pasieks Lietuvą, jį parneš ne laukiniai paukščiai, o žmonės", - tvirtino Aukštaitijos nacionalinio parko gamtos ir kultūros paveldo skyriaus vedėjas Bronius Šablevičius.
Jis mano, kad virusą, plintantį per paukščių mėšlą, gali parvežti Azijos šalyse apsilankę turistai.Virusas gali patekti į Lietuvą ir su kitose šalyse auginamų fazanų, kurapkų mėsa.
Paukščių gripas gali atkeliauti ir iš Rusijos. Mat į šią šalį veistis parskrenda nemažai Azijoje žiemojančių paukščių.
Rusijoje populiarios paukščių, ypač žąsų, medžioklės. Į jas keliauja ir medžiotojai iš Lietuvos.
BNS