Kaip skelbia verslo dienraštis "Financial Times", sekmadienį (01.19) pasaulio muzikos įrašų bendrovės pareiškė griežčiau kovosiančios su sukčiavimu, kai praėjusiais metais šių įmonių pardavimai dėl nelegalių kompaktinių plokštelių leidybos ir įrašų parsisiuntimo internetu sumažėjo beveik 5 milijardais JAV dolerių.
2002 metais su piratavimu susiję įrašų bendrovių nuostoliai pašoko 20 proc. ir sudarė 700-800 milijonų dolerių. Tokius nuostolius įmonės grindžia prielaida, jog praėjusiais metais neteisėtai išplatintų kompaktinių plokštelių ir interneto rinkmenų vertė siekė 4,3 milijardo dolerių.
Sektoriaus įmonės, įskaitant ir muzikos įrašų milžines "Universal", "Sony", EMI, "Warner Music" bei BMG, ir nepriklausomas bendroves pareiškė atsakysiančios į aktyvėjančią piratų veiklą sudarinėdamos naujus sandorius su teisėtomis interneto svetainėmis bei skatindamos konfiskuoti daugiau neteisėtų įrašų.
2002 metais muzikos įrašų parduota 10 proc. mažiau. Tokia padėtis sumažino mažmeninės prekybos įrašais rinką iki maždaug 30 milijardų dolerių - žemiausio lygio per beveik dešimtmetį.
Jungtinių Valstijų bendrovėms atstovaujanti Amerikos įrašų verslo asociacija (RIAA) nurodė, jog du trečdalius JAV sumenkusių pardavimų apimčių lėmė piratavimas. Savo ruožtu rinkos nuosmukis sumažino tokių milžinių kaip EMI ir "Universal" pelnus. Analitikų manymu, EMI net gali susijunti su BMG ar "Warner Music".
RIAA pirmininkė Hilary Rosen sakė: "Mūsų laukia gana niūri ateitis, jei nedidinsime pardavimų ir aktyviau nekovosime su piratavimu".
Praėjusią savaitę asociacija susitarė su pirmaujančiomis kompiuterių bendrovėmis, tokiomis kaip "Dell", "Microsoft" ir "Hewlett Packard", skatinti autorinius įrašus apsaugančias technologijas.
Kalbėdama konferencijoje Kanuose Hilary Rosen paragino aktyviau su piratavimu kovoti ir pasaulio šalių vyriausybes: "Vyriausybiniu lygiu kovai skiriami pavojingai maži ištekliai". Tačiau, atrodo, kad piratavimą gina viena ryškiausių muzikos verslo žvaigždžių Robbie Williamsas.
"Aš iš tikrųjų manau, kad tai yra geras dalykas, - apie piratavimą sakė dainininkas, prieš pasirašydamas naują 30 milijonų svarų sterlingų sutartį su EMI. - Manau, kad mane už tokią nuomonę smerks ir įrašų bendrovė, ir vadybininkai, ir buhalteriai".
Tuo tarpu daugiau kaip 1,5 tūkst. ne JAV muzikos įrašų bendrovių atstovaujančios IFPI pirmininkas Jay Bermanas teigė: "Mes nenusileisime ir nemanome, kad Robbie požiūris į šią problemą yra teisingas".
Jay Bermanas minėjo, jog praėjusiais metais jo vadovaujama organizacija padėjo uždaryti 55 nelegalių kompaktinių plokštelių gamyklas ir sunaikino 34 milijonus nelegalių plokštelių. Be to, organizacija skatino teisėtus interneto paslaugų tiekėjus ir ragino šalių vyriausybes įgyvendinti Europos Sąjungos autorių teisių direktyvą.
ELTA