• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Seimo Liberalų ir centro frakcija apgailestauja, kad antradienį Seimo priimtas Lietuvos kariuomenės struktūros planas iki 2008 metų nenumato aiškių profesionalios kariuomenės atsiradimo šalyje perspektyvų.

REKLAMA
REKLAMA

Šios opozicinės frakcijos nuomone, Lietuva taip pat turėtų dar labiau mažinti savo kariuomenę.

REKLAMA

Nors Seimas antradienį pritarė, kad Lietuvos kariuomenė būtų sumažinta nuo 22 iki 17 tūkstančių, Liberalų ir centro frakcijos narys Algirdas Gricius mano, kad šaliai įstojus į NATO kareivių skaičius turi būti sumažintas dar labiau.

Parlamentaro teigimu, Lietuva turi nedelsiant sekti kitų Vakarų Europos valstybių pavyzdžiu ir atsisakyti šauktinių. "Deja, šiandien priimtas dokumentas tokios perspektyvos aiškiai nenumato", - apgailestavo A. Gricius.

REKLAMA
REKLAMA

Planuojama, kad ateityje kasmet į Lietuvos kariuomenę bus pašaukiama tik apie 2 tūkst. jaunuolių iš 25 tūkst. tinkamų tarnybai. Kadangi, pasak A. Griciaus, nėra kriterijų, pagal kuriuos tie 2 tūkst. šauktinių bus išrinkti, neatmetama galimybė, kad tuo gali būti piktnaudžiaujama ir į kariuomenę eis tik sąžiningi jaunuoliai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pasak A. Griciaus, dėl tokio mažo šaukiamųjų skaičiaus negalima teigti, kad kariuomenė turėtų tapti pilietiškumo ir patriotiškumo ugdymo vieta. "Šių dalykų galima mokyti švietimo įstaigose, per įvairias organizacijas, o ne per privalomą tarnybą", - sakė Seimo narys.

Antradienį Seimas priėmė įstatymą, kuris nustato principinę 2003 metų kariuomenės struktūrą ir planuojamą kariuomenės struktūrą 2008 metais. Už šį dokumentą balsavo 53 Seimo nariai, 6 buvo prieš, 13 Seimo narių susilaikė.

ELTA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų