Seimo opozicinės Liberalcentristų frakcijos nariai Virginijus Martišauskas ir Gintaras Šileikis sveikina Vyriausybės sprendimą dėl išankstinių senatvės pensijų įteisinimo.
Kartu parlamentarai pažymi, kad siūlymas pradėti šių pensijų mokėjimą tik nuo kitų metų liepos 1 dienos, oficialios Seimo rinkimų kampanijos pradžios, demonstruoja Vyriausybės nenorą realiai spręsti priešpensinio amžiaus žmonių problemas ir mėginimą vykdyti rinkimų kampaniją pasitelkiant valstybės lėšas. Seimo narių iš opozicijos nuomone, neatsitiktinai išankstines pensijas įteisinančiam projektui Vyriausybėje pritarta tik po to, kai Seimui buvo pateiktas 2004 metų socialinio draudimo biudžeto projektas, kuriame pinigai išankstinių pensijų mokėjimui nėra numatyti.
"Pinigais neparemti pažadai tėra eilinis dabartinės daugumos rinkimų triukas, kurių, matyt, teks pamatyti dar ne vieną", teigia parlamentarai iš opozicijos.
Seimo narys V. Martišauskas daugiau nei 50 tūkstančių parašų paremtą iniciatyvą įteisinti išankstinių pensijų mokėjimą parlamente pateikė beveik prieš pusantrų metų, 2002 metų gegužės mėnesį. Iškeldamas tokią iniciatyvą parlamentaras rėmėsi įsitikinimu, kad "piliečių, atidirbusių 30 ar daugiau metų ir sąžiningai mokėjusių jiems priklausančius mokesčius, tačiau nesugebėjusių prisitaikyti prie esamų pokyčių, skurdi padėtis įpareigoja efektyvių užimtumo politikos priemonių nesugebančią įgyvendinti valstybę ieškoti šiuo metu realiai jų būtį užtikrinančio sprendimo".
Tačiau minėtam projektui Vyriausybėje nebuvo pritarta, argumentuojant tuo, kad priešpensinio amžiaus žmonių nedarbo problema spręstina "gerinant jų socialinių garantijų finansavimą, skatinant šių asmenų užimtumą bei jų nedarbo atveju mokant bedarbio pašalpas ilgesnį laiką".
Vyriausybei ir toliau nesprendžiant priešpensinio amžiaus asmenų padėties problemų, 2002 metų rugsėjo mėnesį Seimo nariai V. Martišauskas ir G. Šileikis užregistravo kitą išankstines pensijas įteisinantį įstatymo projektą.
Metus laiko užtrukusio projekto svarstymo metu valdančiosios daugumos sprendimu buvo sudaryta speciali darbo grupė, kuri pateikė "naują" įstatymo projektą. Už šį projektą darbo grupės nariams, kaip teigia opozicija, buvo sumokėta 20 tūkst. litų. Šio projekto nuostatoms su keliomis išimtimis, kaip teigia opozicija, atitinkančiomis V. Martišausko ir G. Šileikio siūlymus, pritarė Vyriausybė.
"Į priešpensinio amžiaus žmones valdančioji dauguma veidu sugebėjo atsigręžti tik artėjant rinkimams. Pamaitinusi "užimtumo skatinimo" pažadais, dabar Vyriausybė pažadėjo pradėti rūpintis jais rinkimų kampanijos pradžios proga. Tai pasityčiojimas iš žmonių ir jų problemų", - pareiškė V. Martišauskas.
ELTA