Vienas iš didžiausių Lietuvos mažmeninės prekybos tinklų "Norfos mažmena", įsigydamas Alytaus pieninę, pasielgė priešingai, nei konkurentai, manantys, kad toks pirkinys iškreipia santykius tarp prekybininko ir gamintojo.
Konkurentai, įskaitant didžiausią Lietuvos mažmeninės prekybos tinklą "VP Market", pardavusią visas turėtas gamybos įmones, įspėja, kad prekybininkas turės pirkti "savo gamintojo" produkciją net paaiškėjus, kad konkurentų pieninė gali pateikti geresnį pasiūlymą, pirmadienį rašo dienraštis "Verslo žinios".
Daugiau nei prieš dvejus metus bankrutavusios Alytaus pieninės nekilnojamąjį turtą ir įrengimus įsigijo "Norfos mažmenos" grupės įmonė "Rivona", užsiimanti transportu, logistika, sandėliavimu bei nekilnojamojo turto nuoma.
"Naujame versle lengva nebus, tačiau tikimės iš gamybos uždirbti. Manau, kad šios įmonės, kaip ir kitų, sėkmė priklauso nuo to, kas jai vadovauja", - sakė "Norfos mažmenos" valdybos narys ir "Rivonos" vadovas Dainius Dundulis.
Jo teigimu, įsigyta pieninė šviežius pieno produktus pradės gaminti gegužę, kai į ją bus investuota apie 2 mln. litų.
"Įsigiję pieninę ir toliau pirksime produkcijos iš pieno perdirbėjų, tačiau pirkimai gali šiek tiek sumažėti", - teigė D.Dundulis. Per mėnesį "Norfos mažmenos" tinklo parduotuvės parduoda pieno produktų už 5,5 mln. litų.
Pasak dienraščio, rinkos specialistai svarsto, kad įsigyti pieninę "Norfos mažmeną" galėjo paskatinti tai, kad dabar jos perkami pieno produktų kiekiai nėra tokie, jog iš tiekėjų gautų tokio dydžio nuolaidas, kokias gauna "VP Market", ar antras pagal dydį Lietuvos mažmeninės prekybos tinklas "Iki".
Tokį "Norfos mažmenos" žingsnį "VP Market" vertina kaip klaidą. "VP Market" akcininkams anksčiau priklausė keturi cukraus fabrikai, Vilniaus paukštynas, "Birštono mineraliniai vandenys", Vilniaus mėsos kombinatas, "Vilniaus duona plius".
"Mes pirkome gamybos įmones ir tikėjomės sinergijos, tačiau įsitikinome, kad tokia praktika žalinga: dabar pardavėme visas įmones ir neketiname įsigyti naujų", - sakė "VP Market" generalinis direktorius Ignas Staškevičius.
Pasak jo, jei ta pati įmonė valdo ir prekybos tinklą, ir gamybos įmones, tai ji niekad negalės užtikrinti rinkos santykių tarp gamybininko ir prekybininko.
Šiai nuomonei pritaria ir su "Norfos mažmena" konkuruojančių prekybos tinklų "Iki" bei "Rimi Lietuva" vadovai.
BNS