Kovo 28 ir 29 dieną 18 val. Lietuvos nacionalinio dramos teatro Didžiojoje salėje įvyks naujausio choreografės Anželikos Cholinos darbo - šokio spektaklio “Romeo ir Džuljeta” premjeriniai spektakliai. Po “Tango in Fa” ir “Meilės” tai trečiasis spektaklis nepriklausomo ir nevalstybinio Anželikos Cholinos šokio teatro kūrinys.
Vienos dalies 1 val. 40 min. spektaklyje skambės šiuolaikinių kompozitorių muzika, scenografas - Marijus Jacovskis, kostiumų dailininkės - Marija Rubavičiūtė ir Kotryna Pociūnaitė. Džuljetos vaidmenims choreografė ruošia tris artistes - Živilę Baikštytę, Margaritą Makejevą ir Indrę Pačėsaitę, Romeo pirmuosiuose spektakliuose šoks Martynas Rimeikis ir Eligijus Butkus. Iš viso spektaklyje dalyvaus trisdešimt penki artistai.
Pirmieji “Romeo ir Džuljeta” spektaklio “užmetimai” vyko spalio mėnesį, intensyvus darbas prasidėjo tik po Naujųjų metų.
Spaudos konferencijoje Anželika Cholina sakė pagaliau galinti statyti spektaklį “Romeo ir Džuljeta”, kurio paraišką Operos ir baleto teatrui buvo pateikusi iš karto po “Medėjos” 1996 metais. Tuomet choreografė sakė dar tikėjusi, kad paraiškos šiame teatre svarstomos, kad bus diskutuojama, ką pasirinkti - Vladimiro Vasiljevo ar jos spektaklio variantą, tačiau tai tebuvo tik naivios viltys.
“Romeo ir Džuljetoje” choreografė pirmą kartą, be kai kurių išimčių, dirba su artistais, neturinčiais sceninės patirties. Operos ir baleto teatre jų niekas neugdo, jie neturi savo repertuaro. Toks darbas - nemaža patirtis ir pačiai choreografei. Spektaklio daugumą sudaro pirmasis šiais metais išleidžiamas Anželikos Cholinos aktorių šokėjų kursas. A. Cholina sakė esanti patenkinta trupe, nors spektaklyje dalyvaujančių artistų visumos trupe kol kas vadinti negalima.
Pasak A. Cholinos, šiame pastatyme, kaip ir Viljamo Šekspyro tragedijoje, daug vyriškų vaidmenų, nemažai teko padirbėti prie muzikos, kurią reikėjo paversti dramaturginiu tekstu.
Choreografė džiaugėsi, kad kol kas Lietuvos publika noriai lanko jos spektaklius, o tai sudaro galimybę gautas pajamas investuoti į kitus kūrybinius projektus ir spektakliui išleisti tiek pinigų, kiek reikalauja bendra sąmata. Pagal dabartinius skaičiavimus, “Romeo ir Džuljetos” sąmata - 280 000 Lt, artistų honorarai - taip pat nemaži, palyginti su kitų teatrų spektakliais. Šiame teatre šokėjai uždirba daugiau nei Operos ir baleto teatre. Vieno spektaklio savikaina - 16 000 Lt. Šiam pastatymui būtina didelė scena, todėl ne visuose Lietuvos miestuose jį bus galima vaidinti.
Daugiau kaip 100 kostiumų spektakliui sukūrė dvi kostiumų dailininkės, kurių gabumus A. Cholina sakė pastebėjusi pernai Rimo Tumino studentų diplominiame darbe.
“Man, kaip režisierei, buvo itin svarbu pastatyti “Romeo ir Džuljetą” - šį spektaklį skiriu jauniems, neatsiskleidusiems šokėjams. Itin džiaugiuosi, kad jų repetitoriumi, be Jolantos Vymerytės-Grincevičienės, tapo iš Operos ir baleto teatro atleistas unikalus šokio pedagogas Jonas Katakinas - tokį žmogų stvėriau užsimerkusi”, - sakė choreografė.
“Siekiu jaunus žmones ugdyti būti artistais, kurie suprastų, kad svarbiausia - aukščiausio lygio atlikimas. Pavyzdžiui, spektaklis “Meilė”, sukurtas prieš metus, tik šiandien tampa toks, apie kokį svajojau jį statydama. Kad jis sugriūtų, buvo begalės priežasčių, bet tik nuolatinio intensyviausio darbo dėka pasiekiau reikiamą rezultatą”, - džiaugėsi A. Cholina ir pridūrė, kad jos teatrui nuolat tenka “laviruoti” tarp kitų teatrų repertuarų, norint pakviesti reikiamą šokėja ar aktorių.
“Romeo ir Džuljetą” siekiau sukurti “amžininko akimis”, sušiuolaikinti personažų santykius ir jausmus. Čia, kaip ir gyvenime, svarbu tikroji meilė, kurios aplinkiniai dažnai neįvertina, svarbu svajonė tą meilę patirti arba prisiminti, kad tai patyrėme. Sudėtinga išreikšti jausmus, bet teatre tai yra svarbiausia. Žmogus vienišas, jo artimųjų nedaug, dėl to dažnai ir įvyksta tragedija. Svarbu atsigręžti į save, nebijoti atvirumo, savo grožio, nors aplinka dažnai viską sužlugdo. Statydama “Romeo ir Džuljetą”, apie spektaklio žanrą negalvojau, man svarbiausia buvo vaidmenys. Šiame spektaklyje nebus kada atsikvėpti. Tai tempo, ritmo spektaklis, kuriame viena scena “virs” paskui kitą”, - pasakojo choreografė Anželika Cholina.
“Romeo ir Džuljetos” premjerą Kauno dramos teatre žiūrovai galės išvysti balandžio 1, 2 dieną 18 val., o Klaipėdos “Žvejų rūmuose” spektaklis bus vaidinamas balandžio 7 d. 18 val.