Lietuvos diplomatinis korpusas ir verslo organizacijos bendradarbiaus, siekdami išplėsti šalies eksporto rinkas.
Memorandumą dėl tokio bendradarbiavimo pasirašė Užsienio reikalų ministerijos, Pramonininkų konfederacijos, Pramonės, prekybos ir amatų rūmų asociacijos bei asociacijos Tarptautiniai prekybos rūmai Lietuva atstovai antradienį Vilniuje vykusios konferencijos "Ekonominė diplomatija kintančiame pasaulyje" metu.
"Tikimės efektyvesnio mūsų bendro darbo. Tikimės daug iš Užsienio reikalų ministerijos ir diplomatinio korpuso. Suprantame, kad ir verslininkai turi gerinti savo darbą", - spaudos konferencijoje ta proga sakė Pramonininkų konfederacijos viceprezidentas Mykolas Aleliūnas.
"Norime pasiekti didesnį ūkio augimą per eksportą, nes vidaus rinka ir taip maža", - pridūrė jis.
Užsienio reikalų ministras Antanas Valionis toje pat spaudos konferencijoje vadino URM "pagrindine jėga, kuri gali sudaryti geriausias galimybes šalies verslininkams plėsti savo užsienio rinkas".
Pasak ministro, šalies diplomatai Lietuvos verslo plėtra rūpinasi 30-yje valstybių. Devyniolikoje iš jų dirba specialūs atašė, kuruojantys ekonominius reikalus. Kitose 11- koje valstybių dėl nedidelio ambasadų personalo bei ribotų šalies finansinių išteklių diplomatai derina politinę ir ekonominę veiklą.
"Bendradarbiavimo tikslai - gerai padalijus veiklos funkcijas ir gerai koordinuojant šią veiklą pasiekti gerokai didesnio ekonominio efekto. Užsienio reikalų ministerija turi didžiausias galimybes plečiant tarptautinį verslininkų bendradarbiavimą", - teigė A.Valionis.
Ministrui pritarė Pramonės, prekybos ir amatų rūmų asociacijos generalinis direktorius Rimas Varkulevičius.
"Užsienyje verslas pasitiki mūsų diplomatija ir mūsų ekonomine diplomatija, nes daugeliu atveju vartai kai kuriose valstybėse į užsienio rinkas, į kontaktus, į informaciją atsiveria būtent per Užsienio reikalų ministerijos darbuotojus ir diplomatinį korpusą", - sakė R. Varkulevičius.
Verslininkų ir diplomatų pasirašytas memorandumas numato plėtoti diskusiją, nustatant ekonominius valstybės ir verslo prioritetus užsienyje. Be to, tikimasi, kad ateityje verslininkai ir diplomatai suderins pozicijas, formuluojant Lietuvos ekonominius interesus, bei vyks glaudus bendradarbiavimas ginant juos ES institucijose bei tarptautinėse organizacijose.
Vilniaus Rotušėje vykusioje konferencijoje svarstytas diplomatinis atstovavimas valstybės ekonominiams interesams užsienyje, istoriniai ekonominės diplomatijos modeliai ir jos pobūdis dabartinėje globalizacijos eroje.
Konferencijoje dalyvavo daugiau nei penkiasdešimt į kasmetinį susitikimą Vilniuje gegužės 26-30 dienomis susirinkusių Lietuvos diplomatų, kuruojančių ekonomikos klausimus užsienio valstybėse.
BNS