Lietuvos gyvūnų globėjai pareiškė sieksią, kad cirkams būtų uždrausta rodyti žvėris, nes jie ten kamuojami ir netinkamai prižiūrimi.
Lietuvos gyvūnų globos draugijos (LGGD) Tarybos sekretorius Benas Noreikis teigia, kad pasaulyje jau yra nemažai cirkų, sėkmingai dirbančių be gyvūnų.
Pasak jo, LGGD pasisako prieš visus gyvūnų pasirodymus, kurių metu šie patiria stresą ir kančias - keliaujančiuose žvėrynuose, kino filmuose, reklamose ir kitur.
"Stebint laukinius gyvūnus, atliekančius jiems nenatūralius triukus nenatūralioje aplinkoje, žmonės tikrai nieko pamokančio apie šiuos gyvūnus nesužino. Meškos, važiuojančios dviračiais, drambliai su balerinos sijonais atlieka juokdarių vaidmenį ir jokio šviečiamojo ar ugdomojo mokymo čia nėra. Gyvūnai tampa pasityčiojimo objektais", - teigia jis.
Veterinarijos gydytojas B. Noreikis pažymi, kad gyvūnai niekada neatliktų triukų savo valia, todėl dažniausias jų treniravimo metodas yra brutalus mušimas lazdomis, kabliais, kurie sukelia ne tik skausmą, bet ir traumas.
"Po pasirodymo gyvūnai užrakinami narvuose ir gabenami į kitą miestą. Daugelis cirko gyvūnų visą savo gyvenimą praleidžia mažuose, dažnai nešvariuose narvuose, kuriuose vos gali apsisukti", - teigia jis. Be to, pasak B. Noreikio, cirko gyvūnai gabenami sunkvežimiais ar traukiniais, kurie dažnai nešildomi, jie ilgai nešeriami bei negirdomi.
B. Noreikio teigimu, daugelis cirkų nesirūpina suteikti gyvūnams reguliarią ir kompetentingą veterinarinę priežiūrą, o nepaklusnius ir pasenusius gyvūnus parduoda ar atiduoda zoologijos sodams, atrakcionams, laboratorijoms.
LGGD Tarybos sekretoriaus teigimu, draugija stengsis, kad cirko gyvūnams būtų užtikrintos kuo geresnės gyvenimo sąlygos bei sieks jų naudojimo cirke uždraudimo.
"Stengsimės ateityje rengti įstatymus ir taisykles, kad turėtumėm įrankį, kaip nubausti ar paduoti į teismą žiauriai su gyvūnais besielgiančius asmenis", - BNS sakė jis.
B. Noreikio teigimu, Lietuvos gyvūnų globos įstatymas nereglamentuoja cirko gyvūnų apsaugos.
Lietuvos gyvūnų globos draugija įkurta 1873 metais, savo veiklą, nutrūkusią per pusę amžiaus trukusią sovietų okupaciją, ji atkūrė 1991-aisiais. Dabar LGGD teigia turinti Lietuvoje 16 skyrių.
BNS