• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Netoli Kuršių nerijos esančio Rusijos naftos telkinio "D-6" eksploatacijos likimą tikriausiai spręs ne Lietuvos ir Rusijos aplinkos ministrai, o naftos gavybos specialistai ir aplinkosaugininkai.

REKLAMA
REKLAMA

Tokiomis prognozėmis aplinkos ministras Arūnas Kundrotas pasidalijo ketvirtadienį (07.31) po susitikimo su Seimo pirmininku Artūru Paulausku, kuris ministrą paragino greičiau susitikti su kolega iš Rusijos ir ministrų lygyje spręsti dėl Baltijos dugne esančio naftos telkinio "D-6" numatomos eksploatacijos iškilusias aplinkosaugos problemas.

REKLAMA

Pasak A. Kundroto, Rusijos pusės delsimas tartis verčia prognozuoti, kad dvišalės derybos dėl "D-6" naftos telkinio Baltijos jūroje naudojimo tikriausiai prasidės ne aplinkos ministrų lygyje, o pirmieji prie stalo tartis dėl pozicijų sės specialistai.

"Problema yra ta, kad tarp Lietuvos ir Rusijos aplinkos ministerijų tiesioginis kontaktas vystosi labai silpnai ir labai vėluoja", - BNS teigė A. Kundrotas.

REKLAMA
REKLAMA

Pasak jo, kai tik Rusijos pusė užsiminė, kad dėl "LUKoil" ketinamo eksploatuoti naftos telkinio kylančios problemos galėtų būti išspręstos aplinkos ministrų lygyje, Lietuvos pusė iš karto išsiuntė Rusijos aplinkos ministrui kvietimą tokiam pokalbiui.

"Tačiau kol kas jokio atsakymo negavome, nors pasiūlėme susitikti kuo greičiau ir bet kurioje Rusijos aplinkos ministrui priimtinoje vietoje", - tvirtino A. Kundrotas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

1983 metais atrastas telkinys "D-6" ("Kravcovskojė") yra Baltijos jūros šelfe už 22 kilometrų nuo Kuršių nerijos pakrantės ir tik už 7 kilometrų nuo Lietuvos ir Rusijos jūros sienos.

Naftos gavybą "D-6" telkinyje planuojama pradėti šių metų pabaigoje ar kitų pradžioje, didžiausias projektinis pajėgumas būtų pasiektas dar po kelerių metų. "LUKoil" kompanija planuoja šį telkinį eksploatuoti 25-30 metų. Kasmet išgaunamos naftos kiekis sudarytų apie 600-700 tūkst. tonų.

REKLAMA

Lietuvos ir Rusijos žaliųjų organizacijos tvirtina, kad pradėjus realizuoti projektą "D-6" gali būti užteršta aplinka, iškilti atsitiktinio naftos išsiliejimo pavojus ir daromas bendras neigiamas poveikis Kuršių nerijai, kuri 2001 metais buvo įtraukta į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą.

REKLAMA

Rusijos Gamtos išteklių ministerijos pareigūnai teigia, kad nėra jokių kliūčių pradėti naftos gavybą "D-6" telkinyje Baltijos jūros šelfe Kuršių nerijos pašonėje, nes ekologinės ekspertizės projektai buvo teigiami.

Tačiau nepaisant daugkartinių raginimų Lietuva iki šiol negavo iš Rusijos ekologinės ekspertizės apie "D-6" telkinio eksploatavimą išvadų.

BNS

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų