Po sėkmingo koncerto praėjusių metų Berlyno festivalyje "young.euro.classic" http://www.yecl.de/en/ Lietuvos muzikos akademijos orkestras, vadovaujamas Roberto Šerveniko, šiemet vėl yra laukiamas festivalio svečias. Rugpjūčio 11 dieną orkestras jau antrą sykį grieš Berlyno Konzerthaus salėje.
Koncerto programoje, festivalio organizatorių pageidavimu, šiemet net trys lietuvių kompozitorių kūriniai. Berlyne pirmą kartą skambės tokia išsami lietuvių simfoninės muzikos panorama.
"Gana vėlai, vasario mėnesį, paskambino festivalio organizatoriai ir pasiūlė atvykti dar sykį, labai patikęs orkestro koncertas festivalyje praėjusią vasarą, - sakė dirigentas Robertas Šervenikas. - Taip pat, ypač po sėkmingų Onutės Narbutaitės ir Anatolijaus Šenderovo kūrinių atlikimų pernai, prašė į koncerto programą įtraukti kuo daugiau lietuvių kompozitorių muzikos. Tuomet mums kilo idėja pateikti plačią XX amžiaus lietuvių muzikos panoramą: atlikti 1901 metais sukomponuotą Čiurlionio poemą "Miške", įtraukti į programą Eduardo Balsio Koncertą smuikui ir orkestrui Nr. 2 (1958) bei Algirdo Martinaičio "Nebaigtąją simfoniją" (1995). Koncerto pabaigoje skambės Edvardo Griego Simfonija c-moll, kuri turėtų sėkmingai susisieti su romantiška Čiurlionio simfonine poema "Miške". Balsio koncerto solistės partiją atliks smuikininkė Ingrida Armonaitė".
Šiemet rugpjūčio 8-24 dieną vyks jau ketvirtasis "young.euro.classic" http://www.yecl.de/en/ festivalis, kuriame koncertuos net 13 simfoninių (daugiausiai jaunimo) orkestrų. Taip pat į festivalio programą įtraukti trys specialūs kamerinės muzikos vakarai "Susitikimo vieta - šiuolaikinė muzika". Festivalio organizatoriai siekia, kad iš įvairių šalių atvykstančių orkestrų programose skambėtų kuo daugiau tų šalių mažiau žinomos muzikos. Pvz., Škotijos nacionalinio jaunimo simfoninio orkestro programoje (dir. Martinas Brabbinsas) skambės Oliverio Searlo (premjera, festivalio užsakymas), Cecil Coles, Sally Beamish ir Edwardo Elgaro kūriniai. Jaunoji Rusijos filharmonija (dir. Aleksandras Sladkovskis) atliks Rodiono Ščedrino, Jurijaus Krassavino (premjera, festivalio užsakymas) ir Dmitrijaus Šostakovičiaus simfoninius kūrinius. Festivalis yra puikiai vertinamas vietinėje ir tarptautinėje spaudoje, palanki klausytojams ir demokratiška koncertų bilietų kainų politika - 8,5 euro už bet kurią vietą salėje.
Į festivalį pakviestas ir kompozitorius Anatolijus Šenderovas, praėjusių metų festivalio laureatas, už savo specialiai festivaliui sukomponuotą kūrinį "Concerto in Do" violončelei solo ir simfoniniam orkestrui laimėjęs Europos kompozitoriaus premiją. Kompozitorius dalyvaus festivalio atidarymo koncerte rugpjūčio 8 dieną.
Lietuvos muzikos informacijos centras www.mic.lt