Už dukters gyvybę - 80 000 eurų. Tokią žinią po varginančios dviejų parų kelionės Italijos miesto Pistojos teisme išgirdo Regina Žukauskienė, prieš metus nužudytos Oksanos Auškelytės motina.
Kokios bausmės sulauks žudikas Andrea Falasčis, paaiškės balandžio 21-ąją, kai bus paskelbtas teismo nuosprendis. Buvęs Italijos karinių oro pajėgų parašiutininkas 36 metų A.Falasčis esą atgailauja ir renka pinigus. Bet pinigų bus nedaug - nusikaltėlio šeima žada sukrapštyti 80 000 eurų (276 000 litų). Tai ir bus kompensacija už Montekatinio kurorte prieš metus nužudytą naktinio klubo šokėją 27 metų O.Auškelytę.
A.Falasčis pripažino kaltę - apimtas aklo įsiūčio, naktį į vasario 22-ąją jis iš pradžių trenkė buteliu savo mylimajai į veidą, o paskui ją subadė peiliu. Nužudęs merginą italas paėmė namų raktą, susirado jos iš Lietuvos atsivežtą didelį lagaminą, sugrūdo į jį auką ir išmetė į šiukšlių konteinerį.
Kodėl italas nužudė O.Auškelytę? Kodėl taip žiauriai? Atsakymų į šiuos baisius klausimus R.Žukauskienė taip ir neišgirdo.
Pirmasis teismo posėdis Pistojoje truko vos 20 minučių. Teismo kolegijos pirmininkas patvirtino, kad įtariamasis pripažįsta savo kaltę ir sutinka su visais kaltinimo punktais, todėl teisminis nagrinėjimas bus sutrumpintas. Žudiko advokatas pareiškė, jog jo klientas atsisako psichiatrinės ekspertizės ir pageidauja kuo greičiau pradėti bausmės vykdymą.
Į Pistoją autobusu iš Klaipėdos atvykusi nužudytosios motina 55 metų R.Žukauskienė ir devyniolikmetė sesuo Diana teismui pateikė civilinį ieškinį. Nukentėjusiosios šeima per advokatą pareikalavo sumokėti kelis milijonų eurų siekiančią kompensaciją. Tačiau paaiškėjo, kad prašytų milijonų niekas neduos. R.Žukauskienė liko nusivylusi Italijos teisingumu: "Kiek supratau, ten iš viso nėra skiriama jokio moralinės žalos atlyginimo. Nusprendė man duoti 80 000 eurų, tačiau neaišku, kaip jie tą sumą apskaičiavo. Matyt, pagal žudiko tėvo turimą turtą".