Kirpėjos kasas auginusioms ir jas nusikirpusioms moterims patarė savo plaukų neskubėti išmesti į šiukšlių dėžę. Net ir nukirpti plaukai gali tapti galvos puošmena. Apie porą savaičių daugelio uostamiesčio daugiabučių laiptinėse kabojo skelbimai, kuriuose buvo skelbiama, kad vienoje kirpykloje superkami plaukai. Susidomėjome, kas, kodėl ir kokius plaukus superka, tad nuvykome į skelbime nurodytą Taikos pr. 101 name įsikūrusią kirpyklą.
„Plaukų pas mus jau nebesuperka. Iš Baltarusijos atvažiavusi moteris, kuri mūsų kirpykloje supirkinėjo plaukus, jau išvyko. Norinčių parduoti savo plaukus atsirado nemažai. Moterys, ypač vyresnio amžiaus, nešė ir senokai nukirptas savo kasas. Ne bet kokie plaukai buvo priimami. Labai daug buvo netinkamų. Moteris, supirkusi plaukus, žiūrėjo jų kokybės, kad šie nebūtų nualinti cheminio sušukavimo, dažno dažymo. Buvo pageidautina, kad plaukai būtų atitinkamo ilgio. Kiek žinau, trumpiausi supirkti plaukai buvo 35 centimetrų ilgio. Plaukus nešė tik moterys. Ilgaplaukiai vyrai nebandė parduoti savo kasų“, - pasakojo šioje kirpykloje dirbanti kirpėja, prisistačiusi Brigita.
Pašnekovė sakė, kad moterys savo nukirptų ilgų plaukų išmesti neturėtų, nes kada nors juos bus galima panaudoti, ypač atradus kirpėją, mokančią iš jų padaryti šukuoseną. „Nukirptus plaukus patarčiau supinti į kasą, įdėti į kokį maišelį, kad jų nepasiektų kandys“.
Grožio salono „Kamėja“ administratorė Alma Giedrienė taip pat siūlė savo nukirptas ilgas kasas išsaugoti ir iš jų padaryti šinjonus, iš kurių kirpėjai gali suformuoti įvairias šukuosenas. „Kiek žinau, kažkur Kaune yra fabrikėlis, kur iš natūralių plaukų yra daromi šinjonai. Anksčiau žmonės, norėdami iš nukirptų plaukų pasidaryti šinjonus, nešdavo juos į Klaipėdos dramos teatrą, kurio darbuotojai plaukus nuveždavo į minėtąjį fabrikėlį ir parveždavo šinjonus. Iš nukirptų plaukų būtina padaryti šinjonus, nes iš palaidų kirpėjas nieko nepadarys“, - pasakojo administratorė.
“Klaipėda” (http://www.klaipeda.daily.lt)