• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Liberalai ir centristai informavo Prezidentą Valdą Adamkų apie artimiausiu metu įvyksiantį partijų susijungimą, savo ruožtu Prezidentas ragina padaryti tai kuo greičiau.

REKLAMA
REKLAMA

V. Adamkus trečiadienį (01.08) Prezidentūroje susitiko su Lietuvos liberalų sąjungos pirmininku Eugenijumi Gentvilu ir partijos nariu, Seimo pirmininko pavaduotoju Gintaru Steponavičiumi bei Centro sąjungos pirmininku Kęstučiu Glavecku.

REKLAMA

"Mes priėmėm sprendimus, kad artimiausiu metu mūsų partijos susijungs į vieną politinę jėgą", - po susitikimo su Prezidentu žurnalistams sakė E. Gentvilas.

Liberalo teigimu, prie naujosios partijos dar kviečiami prisijungti Vytauto Bogušio vadovaujami modernieji krikščionys demokratai. Nors kol kas šios partijos atstovai nėra paskelbę savo apsisprendimo, E. Gentvilas tikisi, kad jis bus teigiamas.

REKLAMA
REKLAMA

"Tai yra dešiniojo centro vienijimosi pradžia", - sakė E. Gentvilas.

Prezidento patarėjas Darius Kuolys sakė, kad Prezidentas aktyviai remia stiprios liberalios jėgos kūrimąsi Lietuvos politiniame gyvenime ir prašo kuo greičiau atlikti šį partijų jungimosi darbą.

Pasak D. Kuolio, Prezidento nuomone, šis jungimasis yra "gerokai" pavėluotas.

"Stipraus liberalaus judėjimo, stiprios liberalios jėgos Lietuvos politiniame gyvenime šiandien labai reikia", - sakė D. Kuolys.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

E. Gentvilas ir K. Glaveckas tikino Prezidentui nesiūlę tapti naujosios partijos lyderiu. E. Gentvilas sakė norintis kartu su K. Glavecku parašyti rekomendacijas V. Adamkui tapti naujosios partijos nariu.

"Mes nesiūlėme. Mes atėjome informuoti Prezidentą, kaip tikrai nuoseklų liberalios orientacijos politiką, kad liberalios jėgos Lietuvoje jungiasi", - sakė E. Gentvilas.

REKLAMA

E. Gentvilas pažymėjo, kad sprendimas dėl partijų vienijimosi dar nėra patvirtintas aukščiausiųjų abiejų partijų organų, tačiau tai ketinama padaryti kiek įmanoma greičiau, atsižvelgiant į visas vienijimosi procedūras.

"Esu įsitikinęs, kad dauguma mūsų partijų narių palaikys tokį spartų jungimąsi ir tai duos galimybę sėkmingai pasiruošti 2004 metų Europos parlamento ir Seimo rinkimams", - sakė E. Gentvilas.

REKLAMA

Lietuvai 2004-aisiais tapus ES nares, tais pačiais metais Lietuvoje turėtų vykti rinkimai ir į Europos parlamentą. Eiliniai Seimo rinkimai taip pat vyks 2004-aisiais.

Politikai tvirtino, kad kol kas nekalbama apie naujosios partijos pavadinimą.

"Jei mes šiandien pradedame kalbėti apie pavadinimą ir apie partijos vadovą ar vadovus, tai mes nesusijungsim", - sakė E. Gentvilas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

"Čia tas pats, kas prieš vestuves bandyti išsiklausinėti, kas bus šeimos galva", - sakė K. Glaveckas.

E. Gentvilas teigė, kad abiejų partijų vadovai pirmą kartą tarėsi dėl galimo susijungimo dar 1995 metais. Pasak jo, apie partijų jungimąsi centristai ir liberalai buvo sutarę dar prieš savivaldybių rinkimus, nepaisant jų rezultatų.

REKLAMA

"Kai kas galvojo - prapils liberalai ir centristai, tada jungsis. Labai džiaugiuosi, kad mes nepralaimėjome savivaldybių rinkimų ir šiandien ateiname ne kaip dviejų pralaimėjusių partijų junginys, bet kaip dviejų labai sėkmingai savivaldybių rinkimuose pasirodžiusių partijų junginys", - sakė E. Gentvilas.

REKLAMA

K. Glaveckas priminė, kad abi partijos turės panašų narių skaičių savivaldybių tarybose - liberalai gavo 160 vietas, centristai gavo 156. Tačiau liberalai užsitikrino valdžią trijuose didžiausiuose Lietuvos miestuose - Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje, o centristai, panašu, prarado didžiąją dalį iš iki šiol turėtų 10-ies merų ir 11-kos vicemerų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

"Kartu sudėję mes turime beveik tiek pat, kiek socialdemokratai. Tampam iš tikro didele politine jėga", - sakė K. Glaveckas.

"Seimo rinkimuose svarbiausia bus, kiek žmonių balsuoja už partiją", - sakė E. Gentvilas.

E. Gentvilas neatmetė galimybės, kad perspektyvoje prie naujosios partijos prisijungs ir konservatoriai, o šios koalicijos lyderiu galėtų tapti konservatorių narys Andrius Kubilius, tačiau plačiau šių galimybių nekomentavo.

REKLAMA

K. Glaveckas prognozavo, kad partijoje bus daugiau nei 12 tūkst. narių.

Apie dešiniųjų partijų vienijimąsi liberalai ėmė kalbėti po gruodžio 22 dieną įvykusio pirmojo prezidento rinkimų turo. Už liberalų iškeltą kandidatą į prezidentus E. Gentvilą tada balsavo 3,09 proc., centristų kandidatą K. Glavecką parėmė 0,52 proc. Lietuvos rinkėjų.

REKLAMA

Paaiškėjus savivaldybių tarybų rinkimų, vykusių kartu su prezidento rinkimais, rezultatams, E. Gentvilas žurnalistams prabilo apie prognozuojamą "akivaizdžią dešiniojo centro koaliciją, kurioje bus liberalai, konservatoriai, Centro sąjunga".

Apie galimybes susijungti abiem partijoms liberalų ir centristų atstovai diskutavo iki vėlaus antradienio vakaro.

REKLAMA
REKLAMA

2000 metų pavasarį, artėjant Seimo rinkimams, V. Adamkus inicijavo vidurio dešiniųjų jėgų neformalų Naujosios politikos bloką, į kurį susitelkė Artūro Paulausko Naujoji sąjunga (socialliberalai), tuomet Rolando Pakso vadovaujama Lietuvos liberalų sąjunga, tuometinė Romualdo Ozolo Centro sąjunga ir Vytauto Bogušio Moderniųjų krikščionių demokratų sąjunga.

Po Seimo rinkimų buvo sudaryta formali Naujosios politikos koalicija, suformavusi Vyriausybę, kuri gyvavo iki 2001 metų birželio.

Socialliberalams suformavus naują valdančiąją daugumą su Algirdo Brazausko socialdemokratais, Naujosios politikas blokas suiro, o jį sudariusios jėgos paskendo tarpusavio vaiduose.

BNS

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų