• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Konservatyvioji Tėvynės sąjunga teigia apgailestaujanti, kad "prezidentas Rolandas Paksas, prieš pusmetį Seime prisiekęs būti visiems vienodai teisingas, dabar Rusijos ir Baltarusijos prezidentų pavyzdžiu imasi politinių bylų inicijavimo praktikos".

REKLAMA
REKLAMA

Tai trečiadienį (08.20) po partijos prezidiumo posėdžio žurnalistams sakė Tėvynės sąjungos pirmininkas Andrius Kubilius.

REKLAMA

Jo teigimu, Tėvynės sąjunga ieškos būdų ne tik kaip apginti buvusius konservatorių ministrus Sigitą Kaktį ir Rimantą Didžioką, kaltinamus žalingų sutarčių dėl "Mažeikių naftos" privatizavimo pasirašymu, bet ir tuometinę konservatorių Vyriausybę nuo "visiškai neteisinių priekaištų ir politinių bandymų susidoroti".

REKLAMA
REKLAMA

"Šis procesas turėtų būti ne atskirų buvusių ministrų nuteisimo procesas, bet ir tuometinės Vyriausybės, kurioje nemažą vaidmenį vaidino premjeru buvęs R. Paksas, veiksmų įvertinimo procesas", - BNS sakė A. Kubilius.

Pasak jo, paradoksalu, kai buvę ministrai teisiami už tai, kad vykdė Vyriausybės jiems suteiktus įpareigojimus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Savo ruoštu prezidento atstovas spaudai Rosvaldas Gorbačiovas BNS teigė, kad "Mažeikių naftos" turto grobstymo byla buvo pradėta tirti 2001 metais, kai R. Paksas dar nėjo šalies vadovo pareigų, todėl "kalbėti apie susidorojimą su politiniais oponentais nėra jokio pagrindo".

REKLAMA

"Priešingai, prezidentas, antradienį susipažinęs su bylos tyrimu, akcentavo, kad nereikia politizuoti bylos ir paprašė maksimaliai objektyviai ištirti šią bylą, nes lėšų grobstymas atnešė didelę žalą tiek valstybei, tiek mokesčių mokėtojams", - pažymėjo R. Gorbačiovas.

Pasak jo, šalies vadovą stebina toks konservatorių susirūpinimas, nes įtarimai pareikšti ne partijai, o konkretiems asmenims. Atstovo spaudai teigimu, prezidentas tikisi, kad konservatoriai taip pat yra suinteresuoti, kad ši byla būtų ištirta objektyviai.

REKLAMA

Savo ruožtu Seimo pirmininkas Artūras Paulauskas teigė esąs už tai, kad būtų išaiškinti lėšų grobstymo iš "Mažeikių naftos" kaltininkai ir nustatyta jų padaryta žala.

Anot A. Paulausko, lėšų grobstymo iš įmonės tyrimo bylą "politizuoja bandantys prie jos prisiliesti politikai". "Tačiau to daryti tikrai nereikia, prokuratūra žino, ką patraukti atsakomybėn", - pabrėžė A. Paulauskas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tėvynės sąjunga trečiadienį priėmė politinį pareiškimą, kuriame teigiama, kad kaltinimai buvusiems ministrams "teisiškai yra visiškai niekiniai, tačiau politiškai gerai apskaičiuoti".

Pareiškime akcentuojama, kad mėginimai per pastaruosius keletą metų "Mažeikių naftos" patirtus nuostolius priskirti neva blogoms sutartims, ekonomiškai taip pat yra niekuo nepagrįsti. Pareiškime pabrėžiama, kad buvusiems ministrams keliamomis bylomis siekiama nuteisti ne atskirus ministrus, o visą tuometę politinę valdžią, vyriausybę, jos vykdytą provakarietišką politiką.

REKLAMA

"Belieka tikėtis, kad Generalinei prokuratūrai dar neįteiktas politinių varžovų, su kuriais reikia susidoroti, sąrašas", - teigiama Tėvynės sąjungos pareiškime.

Antradienį po susitikimo su prezidentu generalinis prokuroras Antanas Klimavičius paskelbė, kad bendrovės "Mažeikių nafta" turto iššvaistymo bylose atsakomybėn bus patraukta iki 20 asmenų, iš jų įtarimai jau pareikšti dviem buvusiems ministrams ir vienam buvusiam viceministrui.

REKLAMA

Žiniasklaidos teigimu, tai buvęs valdymo reformų ir savivaldybių reikalų ministras Sigitas Kaktys, susisiekimo ministras Rimantas Didžiokas ir ūkio viceministras Antanas Bartulis.

Tarp įtariamųjų yra ir trys JAV piliečiai - du "Mažeikių naftą" valdžiusios bendrovės "Williams International" vadovai bei vienas žemesnio rango darbuotojas. Jų baudžiamąjį persekiojimą Lietuva rengiasi perduoti JAV.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tyrimo metu paaiškėjo, kad šiai bendrovei padaryta 1,5 milijardo litų žalos. Maždaug 800 milijonų litų nuostolio įmonė patyrė dėl tyčia vykdytų nusikalstamų veiksmų.

Reaguodama į generalinio prokuroro paskelbtą informaciją, antradienį konservatorė Rasa Juknevičienė pareiškė, kad jeigu būtų norima "Mažeikių naftos" istoriją nagrinėti ne politizuotai ir labai plačiai bei atvirai, tada reikėtų kalbėti ir apie patį prezidentą, nes jam esant premjeru konservatorius S. Kaktys buvo įgaliotas parafuoti sutartį su "Williams International".

REKLAMA

R. Paksas 1999 metais atsistatydino iš ministro pirmininko pareigų, atsisakydamas pasirašyti suderėtą sutartį su JAV bendrove "Williams International" dėl "Mažeikių naftos" akcijų pardavimo, ir išliko nuosekliu šio sandorio kritiku.

1999 metais tuometinės valdančiosios konservatorių ir krikščionių demokratų daugumos sprendimu trečdalis "Mažeikių naftos" akcijų buvo parduota bendrovei "Williams". Pastaroji savo turimas akcijas ir "Mažeikių naftos" valdymo teises pernai pardavė Rusijos bendrovei "Jukos".

Ūkio ministerijos skaičiavimais, "Williams" valdymo laikotarpiu nuo 1999-ųjų iki šių metų rudens "Mažeikių nafta" patyrė 750 mln. litų nuostolių.

BNS

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų