Šimtai tūkstančių JAV karo su Iraku oponentų trečiadienį surengė "virtualųjį žygį prieš Vašingtoną" - telefonų skambučiais, faksogramomis ir elektroninio pašto žinutėmis "užbombardavo" Baltuosius rūmus ir savo senatorius, kelioms valandoms užimdami jų telefonų linijas.
Anot protesto akcijos koordinatorės, organizacijos "Win Without War Coalition", rengiant akciją buvo užsibrėžtas tikslas, kad kiekvienas senatorius visą dieną sulauktų mažiausiai vieno telefono skambučio arba faksogramos per minutę. Šis tikslas buvo pasiektas ir viršytas.
Baltuosiuose rūmuose piliečių pasiteiravimui skirtos telefono linijos taip pat buvo užblokuotos gausiais skambučiais.
Pasak "Win Without War Coalition" vadovo, buvusio Atstovų rūmų nario demokrato Tomo Endriuso (Tom Andrews) iš Meino valstijos, iš anksto dalyvauti protesto akcijoje užsiregistravo daugiau kaip 500 tūkst. žmonių, o dar tiek pat, manoma, dalyvavo neužsiregistravę grupės interneto svetainėje. "Mes žinome, kad skambina ir faksogramas siunčia šimtai tūkstančių žmonių. Tai buvo pirma tokio pobūdžio protesto akcija, kurią jau dabar vainikavo didžiulė sėkmė, - sakė T. Endriusas (Tom Andrews). - Žmonės labai aiškiai ir garsiai pareiškė savo nuomonę - nepulkite ir neokupuokite Irako".
Pagal organizatorių interneto svetainėje pateikiamą informaciją, iki 14 valandos savo senatoriams ir Baltiesiems rūmams paskambino daugiau kaip 250 tūkst. žmonių.
Viešosios nuomonės apklausos rodo, kad nors ir nedidelė, bet vis tik dauguma amerikiečių remia kategorišką prezidento Džordžo V. Bušo (George W. Bush) kursą Irako atžvilgiu. Karui su Iraku, anot apklausų, nepritaria 35-40 proc. rinkėjų.
Per žurnalo "Time" ir CNN televizijos apklausą, kuri buvo atlikta vasario 5 dieną, 54 proc. respondentų teigė, kad Amerika turėtų karine jėga nuversti Irako lyderį Sadamą Huseiną (Saddam Hussein). Tai yra 5 proc. mažiau negu prieš dvi savaites ir mažiausias skaičius nuo praėjusių metų lapkričio. Kad yra prieš invaziją į Iraką, šįkart nurodė 38 proc. apklaustųjų.
Kai kurie apžvalgininkai pažymi, kad dauguma karo rėmėjų nėra absoliučiai įsitikinę savo teisumu ir kad daugelis oponentų pasižymi tvirtesnėmis pažiūromis.
dpa-Reuters-ELTA