Seimo specialioji tyrimo komisija trečiadienį (01.14) apklausė dosniausią prezidento Rolando Pakso rėmėją Jurijų Borisovą, tačiau, advokatų teigimu, kol kas jokių liudijimų, patvirtinančių kaltinimus prezidentui, negavo.
Prezidento interesams atstovaujančio advokato Gedimino Baublio teigimu, J. Borisovo parodymai neigia faktus, kuriais remiasi kaltinimai prezidentui dėl viešųjų ir privačių interesų konflikto bei slaptos informacijos nutekėjimo.
J. Borisovas komisijai nepatvirtino, kad iš prezidento sužinojo apie tai, jog jo pokalbių klausosi Valstybės saugumo departamentas (VSD).
"Iš J. Borisovo parodymų galima daryti nedvejotiną išvadą, kad kaltinimai šiuo atveju nepasitvirtino", - žurnalistams teigė G. Baublys.
Lapkritį posėdžiavusi Seimo laikinoji tyrimo komisija dėl galimų grėsmių nacionaliniam saugumui nustatė, kad J. Borisovas pernai kovo 17 dieną susitiko su prezidentu R. Paksu ir "iš pokalbio su juo" suprato, kad jo pokalbių klausomasi.
Prieš tai VSD generalinis direktorius Mečys Laurinkus asmeniškai prezidentui pateikė penkias J. Borisovo telefoninių pokalbių išklotines ir perspėjo apie jo keliamą grėsmę.
J. Borisovas komisijos posėdyje ir žurnalistams teigė jau nuo 1998 metų žinojęs, kad jo pokalbių klausomasi, todėl pokalbis su prezidentu nieko nepakeitė.
"Ne, nėra logikos", - sakė jis, žurnalistų paklaustas, ar iš prezidento sužinojo apie pokalbių klausymąsi.
Tačiau J. Borisovas kitą dieną po pokalbio su prezidentu informavo Rusijoje registruotos kompanijos "Almax" darbuotoją Aną Zatonskają ir savo advokatą apie pokalbių klausymąsi.
Žurnalistams J. Borisovas teigė nepamenąs apie ką kalbėjo su A. Zatonskaja. BNS žiniomis, jis taip pat atsisakė komentuoti šį pokalbį ir komisijoje.
Jo teigimu, pokalbių paviešinimas padarė jam "moralinę žalą".
Kaltinimus prezidentui nagrinėjanti komisija po kelių valandų J. Borisovo apklausos padarė pertrauką ir vėliau tęsė apklausą.
BNS