• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Iš Seimo specialiosios komisijos posėdžio išprašyti leidimo dirbti su slapta informacija negavę prezidento atstovai reiškė nepasitenkinimą komisijos darbu, nors, komisijos pirmininko pavaduotojo Seimo nario Juliaus Sabatausko požiūriu, jų priekaištai neturėję pagrindo.

REKLAMA
REKLAMA

Ketvirtadienį komisijos posėdyje apklausiant žvalgybos ir kontržvalgybos vadovą Gintarą Bagdoną, iš posėdžio salės turėjo išeiti leidimo dirbti su slapta informacija dar negavę visi prezidento atstovai ir vienas komisijos narys - liberalcentristas Raimondas Šukys.

REKLAMA

Prezidentui atstovaujantis advokatas Kęstutis Stungys žurnalistams pareiškė, kad prezidentas negauna iš komisijos reikiamos medžiagos ir todėl "praktiškai yra šalinamas iš proceso".

J. Sabatauskas savo ruožtu pažymėjo, kad advokatai turi galimybę susipažinti su specialiojoje Seimo raštinėje esančiais riboto naudojimo konfidencialiais dokumentais ir juos kopijuoti. Jo teigimu, šia galimybe komisijos nariai nesinaudojo, tad kai kurių dokumentų advokatai gali turėti daugiau už komisijos narius.

REKLAMA
REKLAMA

Baigtinis visų komisijos dokumentų aprašas, pasak jo, bus pridėtas prie komisijos išvadų jai baigus darbą.

Į prezidento gynybos pastabą dėl laiko susipažinti su dokumentais stokos J. Sabatauskas atsakė, kad laiko trūksta visiems komisijos nariams. "Tiek prezidentas, tiek jo atstovai turi daug daugiau galimybių susipažinti su dokumentais nei komisijos nariai. Aš esu vienas, o jų yra šeši. Jie gali dalytis medžiaga, o aš ir kiti komisijos nariai su visa medžiaga turime susipažinti patys", - teigė parlamentaras. J. Sabatauskas taip pat pažymėjo, kad prezidentas gali naudotis savo patarėjų paslaugomis. "Deja, nė vienas komisijos narys tokio aparato neturi", - pridūrė jis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Komisijos pirmininko pavaduotojas atmetė advokatų tvirtinimą, esą komisija turinti dirbti vadovaudamasi Baudžiamojo proceso kodeksu (BPK). "Pirmiausia tai yra ne baudžiamoji byla. Tik baudžiamosios bylos tiriamos pagal BPK. Mūsų komisija įsteigta remiantis Seimo Statutu", - sakė Seimo narys.

REKLAMA

Jo žodžiais, pagal Statutą liudytojų bei ekspertų apklausa iš tikro vykdoma pagal tam tikras BPK taisykles: "jie kviečiami ir apklausiami įspėjant apie atsakomybę". Tačiau atodaira į BPK reikalinga tik įspėjant dėl liudytojų atsakomybės. Visas komisijos darbas, parlamentaro teigimu, vyksta vadovaujantis Seimo Statutu ir pagal komisijos patvirtintą darbo reglamentą.

J. Sabatauskas taip pat pažymėjo, kad nei Konstitucija, nei Seimo Statutas nenumato prezidentui ar jo gynybai galimybių kvestionuoti komisijos išvadų.

ELTA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų