Ir muzikos žvaigždės buvo vaikai. Lupti gaudavo ir jie. Paprašyti papasakoti, už ką tekdavo paragauti diržo, „Liepto“ kalbinti žinomi dainininkai pažėrė neįtikėtinai daug išradingų būdų, kaip sunervinti tėvus ar žiauriai pajuokauti iš kaimynų. Prisiminė jie ir pirmąjį plauką pažastyse, pirmąjį cigaretės dūmą ir pirmąjį vyno butelį, o kartu su jais ir pirmąją meilę, kuri dažniausiai nesulaukdavo atsako. Tačiau visi pašnekovai prisipažino, kad kitokios vaikystės bei paauglystės jie nenorėtų.
Vogdavo braškes
Lietuvos atstovė šiųmetėje „Eurovizijoje“ Laura Čepukaitė „Lieptui“ pasakojo, kad pavyzdinga mergaitė ir pirmūnė ji buvo tik iki 14 metų, kol prasidėjo problemiškas paauglystės laikotarpis. „Tada pradėjau maištauti, galvojau, kad niekas manęs nesupranta, o tėvai nemyli. Nervindavau juos tylėdama, vėliau grįždama namo“, - prisiminė Laura.
Mergina sakė, kad vaikystėje tekdavo gauti „į kailį“, kai valgė braškes iš svetimos lysvės, kai įspyrė mergaitei iš kito kiemo, kai viena žaidė ant upės kranto.
Dainininkė neslėpė, kad su draugais iš balkonų apmėtydavo žmones kiaušiniais arba maišeliais su vandeniu. O paauglystėje Laurą patraukė rimtesni eksperimentai – dešimties ji pirmąkart patraukė dūmą, trylikos paragavo degtinės ir alaus.
Labai stipri meilė būsimą dainininkę aplankė, kai šiai taip pat buvo trylika. „Tą žmogų sutinku iki šiol. Gerai, kad užteko proto neprisidaryti vaikų ar atiduoti nekaltybę per anksti arba to nevertam žmogui“, - dėstė „Little by little“ atlikėja. Ryškiausiu prisiminimu Laura pavadino tą dieną, kai tėvai jai nupirko pianiną.
Pridergdavo į laikraštį
Dainininkas Andrius Mamontovas sakė, kad lupti gavo vieną vienintelį kartą – kai antroje klasėje pabėgo iš pamokų, o mamai pasakė, kad skaudėjo širdį. „Kai viskas išaiškėjo, gavau diržo. Atsimenu, kad neskaudėjo, todėl teko suvaidinti, kad verkiu“, - juokėsi žinomas atlikėjas.
Su entuziazmu Andrius pasakojo ir apie šunybes, kurias krėsdavo kaimynams. Pasak jo, tais laikais buvo itin populiaru surišti virve dviejų kaimyninių butų duris ir, paskambinus į abu butus, žiūrėti, kaip kaimynai galynėjasi ir tempia duris kiekvienas į save. „Kitas pokštas buvo kur kas piktesnis: kas nors iš kiemo vaikų pridergdavo į laikraštį, kuris buvo susukamas į gumulą, padedamas prie nemėgstamo kaimyno durų ir padegamas. Tada skambindavome į duris ir kai žmogus pamatydavo degantį popierių, natūraliai bandydavo jį gesinti koją. Taip jis automatiškai išsitepdavo fekalijomis“, - kvatojo dainininkas.
Gėda dėl erekcijos
Pirmą kartą Andrius parūkė antroje klasėje, kai su draugu tėvo stalčiuje rado pakelį cigarečių. „Po to užsirūkiau tik dvidešimt vienerių, kai grįžau iš kariuomenės. Alkoholį taip pat pradėjau vartoti būdamas pilnametis, nors „rašalo“ (pigaus vyno – A.R.) ragavau dar dešimtoje klasėje. Labai juo nesusižavėjau“, - prisiminė dainininkas.
Šiuo metu Andrius nerūko ir nevartoja alkoholio. „Negeriu jau beveik dvylika metų, o rūkyti nebenoriu nuo praėjusių metų rugsėjo, kai pradėjau aktyviai sportuoti“, - paaiškino atlikėjas.
Pirmoji meilė Andrių aplankė dar vaikų darželyje, bet ji buvo vienpusė ir tęsėsi kone dešimt metų. „Taip ir pradėjau rašyti dainas. Dabar ji medikė, ir kai mano vaikai suserga, aš jai skambinu pasikonsultuoti“, - teigė dainininkas.
Su didžiausiu malonumu Andrius prisimena tą dieną, kai jis įstojo į muzikos mokyklą, ir tėvai jam padovanojo gitarą. „O gėda man buvo dėl tokių pat dalykų, kaip ir visiems kitiems paaugliams, – dėl pirmosios erekcijos, lytinio brendimo. Tarybiniais laikais seksas buvo tarsi iškrypimas, todėl vėliau man teko įdėti daug pastangų, kad pakeisčiau savo požiūrį į manyje vykusius fiziologinius procesus“, - dalijosi prisiminimais Andrius.
Išėjo pas senelius
Dainininkė Taja pasakojo, kad jos mama buvo gana nervinga, todėl lupti mergina nors ir nedažnai, bet gaudavo. „Kai paaugau, bausdavo iš mano kambario išnešdama muzikos grotuvą arba sintezatorių“, - sakė atlikėja.
Taja neslėpė, kad jos mama buvo labai griežta, todėl trokštamo šuniuko mergaitė taip ir neišprašė, o pašokti ji galėdavo eiti tik į mokyklos diskoteką. „Atsimenu, kokiu greičiu lėkdavau namo. O pas draugę per visą vaikystę nakvoti likau tik porą kartų. Neleisdavo ir šito“, - aiškino mergina.
Būdama keturiolikos, Taja išėjo gyventi pas senelius, o pas mamą taip ir nebegrįžo. „Dabar su mama bendraujame, visi nesutarimai tarsi liko praeityje“, - džiaugėsi mergina.
Taja pasakojo, kad mokykloje ji buvo visų šunybių iniciatorė. „Prisižiūrėjusi filmų, vieną dieną nusprendžiau pasijuokti iš mokytojo. Prie durų pririšome virvę, kitame jos gale buvo kibiras su vandeniu, kuris stovėjo ant kėdės, nors ir buvo minčių pastatyti jį ant spintos. Gerai, kad to nepadarėme. Mokytojas atidarė duris, vanduo išsipylė, o aš gavau papeikimą, - sakė Taja. - Bet juk taip gyventi linksmiau.“
Bjaurusis ančiukas
Taja pasakojo, kad vaikystėje ir paauglystėje buvo labai berniokiška – laipiojo medžiais, stogais, vietoje sijonų dėvėjo kelnes. „Buvau nedidukė, trumpais plaukais – kasas turėjau nusikirpti, nes lankiau baseiną. Todėl bendraamžiai berniukai dėmesio nerodė. Buvau bjaurusis ančiukas, - šypteli Taja. - Žinoma, kai po daugelio metų buvę draugai mane išvydo per televizorių dainuojančią ir visą tokią gražią, turbūt labai nustebo.“
Cigarečių, alaus, trauktinės Taja su draugėmis paragavo dar mokykloje. Tačiau žalingi įpročiai jos neužkabino. „Dabar mėgstu paskanauti sauso raudono vyno, martinio ar kokio įmantraus kokteilio. Alkoholiu mėgaujuos, nes jis būtent tam ir skirtas. Nesuprantu, kam gerti tol, kol nugriūni kur nors ir atsijungi“, - piktinosi atlikėja.
Pirmoji meilė Tają aplankė, kai jai buvo keturiolika. „Jis buvo keliais metais už mane vyresnis. Rašydavau jam laiškus, eilėraščius. Kadangi abu esame vilniečiai, tai ir dabar kartais susitinkame, paplepame, prisimename tą mūsų meilę“, - pasakojo romantiškų dainų atlikėja.
Paslėpė žurnalą
Klaipėdoje gimęs ir iki ketverių metų pajūryje augęs grupės „Kastaneda“ narys Lukas „Lieptui“ sakė, kad vaikystėje jis buvo kuklus, ramus ir labai tingus. Tačiau tai netrukdė jam reguliariai barstyti kreidą ant mokytojų kėdžių ar „minuoti“ tas pačias kėdes smeigtukais. „Keista, bet mokytojai smeigtukų niekada nepajausdavo“, - juokėsi dainininkas.
Dėl prastų pažymių Lukas buvo pasikėsinęs ir į klasės žurnalą – paslėpė jį miške. „Oi, buvo daug bėdos. Teko visas įskaitas iš naujo laikyti“, - nemalonų nutikimą prisiminė atlikėjas.
Pirmą kartą nikotino skonį Lukas pažino vienuoliktoje klasėje. Nuo to laiko jis rūko, nors ir prisipažino amžinai to daryti nenorįs. „Alkoholis taip pat buvo susidomėjimą keliantis dalykas. Turbūt todėl, kad gėrė tik „krūti“, kietesni už kitus. Abiejų žalingų įpročių kol kas neatsisakiau“, - prisipažino Lukas.
Populiarios grupės narys kitokios vaikystės nenorėtų. „Nesigailiu nei dėl neapgalvotų poelgių, nei dėl neparuoštų pamokų, nei dėl barnių su tėvais, nei dėl pirmojo dūmo. Aną gyvenimo laikotarpį prisimenu su šypsena, o tėvams esu dėkingas už tai, kad leido būti savarankiškam“, - džiaugėsi Lukas.
„Klaipėda“ (www.klaipeda.daily.lt)