• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Nuo balandžio 24 iki gegužės 4 dienos Kaune vyksiantis projektas "Art Propaganda" suteiks galimybę meno kūrėjams ir "vartotojams" diskutuoti apie šiuolaikinio meno paskirtį. Šiuolaikinio meno galerija "ARTeritorija" jūsų dėmesiui siūlo projektus, pasiūlytus konkrečioms Kauno miesto erdvėms, ir kviečia pareikšti savo nuomonę bei rinkti labiausiai patikusį kūrinį.

REKLAMA
REKLAMA

Skulptūra “Penki japonai”Autorius Redas Diržys

Laisvė. Skulptūros prototipai - tai penki jauni japonai, kuriems uždara ir konservatyvi Japonijos kultūrinė terpė sukelia pasipriešinimo reakciją: rengtis europietiška tradicija, praplatinti akis, dažytis šviesiai plaukus, pirkti prekes prekybos centruose, kovoti už kieno nors laisvę ir galų gale viešai reikšti savo nepasitenkinimą esama situacija. Ši situacija iš dalies primena posovietinę Lietuvos situaciją, kai bet kuria kaina norima tapti vakariečiais, o iš dalies ir “smetoninę” Lietuvą, kai bet kuria kaina norėjosi būti moderniems (kairiosios idėjos, komunarai).

REKLAMA

Ksenofobija. Kaunas visuomet garsėjo savo nacionalinio identiteto puoselėjimu. Tarybiniais laikais kiekvienas lietuvis tuo neoficialiai didžiavosi. Sulig kiekvienais nepriklausomybės metais nacionaliniam Lietuvos identitetui pradeda atvirai grasinti daug sudėtingesnis ir daugiaplaniškesnis reiškinys - globalizacija. Lietuvoje vis dažniau galima išgirsti nacionalistinių bei rasistinių pareiškimų. Ši skulptūrinė grupė paskatintų šias žmonių grupes išeiti į viešumą ir pasitikrinti, ar turi mūsų visuomenė tam pakankamai stiprią atsvarą.

REKLAMA
REKLAMA

Galimos medžiagos:Lieta bronza ir polichromija (dalinė).Polichromuotas poliesteris, viduje sustiprintas gelžbetoniu.

Skulptūrinė grupė turėtų būti statoma ant minimaliai nuo žemės pakelto postamento. Skulptūrų aukštis - natūralus žmogaus ūgis.Vieta: ten, kur stovėjo paminklas keturiems komunarams.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Skulptūra “Prekės į namus”Autorius Algimantas Šlapikas

Skulptūra turėtų driektis išilgai Laisvės alėjos - pėsčiųjų judėjimo arterijos ir tapti šios apytakos dalimi, perimančia ir atspindinčia aplinkos informaciją. Praeivis, pažvelgęs į stiklo vitrinas, pamatytų save, susitapatinusį su prekių pavyzdžiais, ir taptų jų dalimi. Šis skulptūrinis-krovininis sąstatas sudarytas iš segmentų, primenančių vagonus, lagaminus ar kalėdinių dovanų dėžes, pakeliui ant savo paviršiaus susirenkantis firmų, įstaigų pavadinimus ir logotipus. Skulptūra - savotiška reklamine afiša, kuriai nebaisus joks vėjas ar nedorėlio ranka.Nors pirkimo ir nešimo namo procesas neabejotinai visuotinis, šios skulptūros tonos adresuotos kiekvienam iš mūsų (viena pora rankenų). Šių firmų įspaudai atsparūs laiko ir bankrotų jėgai, jie visada žvelgs į mus kaip besišypsantis Kipras Petrauskas nuo tualetinio muilo popierėlio, kaip iki šių dienų išlikę dinozaurų pėdsakai…Skulptūros ilgis - 8m.

REKLAMA

“Vertikalūs pjūviai”Autoriai R. Antinis, L. Tuleikis

Situacijos: Laisvė alėja:1 sit. - Zoologijos muziejaus zona;2 sit. - kelionių agentūrų zona;3 sit. - teatro zona;4 sit. - ir t.t.

Dislokacija: po lietaus surinkimo grotelėmis.Objektai: 1 - padarai, 2 - garsai, 3 - šviesos, 4 - ir t.t.

REKLAMA

1 obj. - už grotelių pasislėpusios, tūnančios, stebinčios būtybės;2 obj. - iš po grotelių sklindantis pravažiuojančio metro ūžesys;3 obj. - pro groteles prasiveržiančios prožektorių šviesos;4 obj. - ir t.t.

Medžiagos: 1 - spalvomis dengti metalai;2 - iš garsiakalbių sklindantys įrašai;3 - prožektorių šviesos srautai;4 - ir t.t.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Vartotojai: skubantys, stoviniuojantys, pasiklydę praeiviai.Bendravimas: demokratiškas, neįkyrus, netikėtas, informatyvus.Poveikio laikas: 24 val. per parą.

Skulptūra “Trys kryžiai”Autorius Rokas Dovydėnas

Numatoma skulptūros vieta - Amerikos-Lietuvių gatvėje tarp 6 ir 5 pastatų, šalia Aleksoto funikulieriaus. Dabar ten yra nedidelė apžvalgos aikštelė. Nėra svarbu, kokios paskatos privertė sukurti šį skulptūros projektą. Ir bet kokie autoriaus paaiškinimai tik trukdytų jį individualiai suvokti ir apmąstyti.Tiesiog:tai nėra Vivulskio suprojektuoti trys kryžiai;jie nėra kaip nors susiję su Kauno miesto istorija;Katalikų Bažnyčia nedarė jokios įtakos šio darbo sukūrimui.

REKLAMA

Projektas “Gatvių echoskopija”Autorė Aldona Stelmokaitė

“Gatvių echoskopija” - projektas apie gatvių skleidžiamo triukšmo žavesį. Apie tai, kad daug vertų dėmesio ir patrauklių dalykų yra šalia, kasdienėj aplinkoj, tačiau dažniausiai, veikiami visuomenės stereotipų, yra nepastebimi. Nors triukšmas kuria miestui būdingą veidą, yra susijęs su gyvumu, mobilumu, šiuolaikinio miesto pulsu, tačiau dažniausiai vertinamas tiktai neigiamai.

REKLAMA

Projekto darbų grupė turi tam tikrą simuliuojamą mokslinį pobūdį. Gatvių triukšmas pradžioje buvo įrašinėjamas diktofonu, vaikščiojant Kauno miesto judriausių gatvių atkarpomis. Vėliau triukšmas buvo pavaizduotas vizualinėmis grafinėmis priemonėmis ant tirtų vietų planų, nurodyta ėjimo trajektorija, kryptis, be to, šalia pridėta daugybė schemų, informacinių lentelių su nurodytais, neva mokslinio tyrimo rezultatais, taip pat pridėtas Kauno miesto planas, kuriame raudonai pažymėta tirta vieta.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Toks pobūdis pasirinktas dėl aklo visuomenės pasitikėjimo moksliniais tyrimais ir technikos nekvestionavimo, nes vidutinis visuomenės narys negali nei perprasti, nei patikrinti visos tos gausios informacijos, ateinančios iš mokslinės sferos, todėl priima ją kaip šventą tiesą nesigilindamas. Čia taip pat pateikiamas “tyrimas”, tik šiuo atveju - apie labai gerai kiekvienam visuomenės nariui žinomą dalyką - gatvių triukšmą. Suvokimą supaprastina tai, kad darbai eksponuojami būtent tose gatvėse, kurias jie komentuoja. Taip atsirasdami vienoje erdvėje maksimaliai suartėja “menas” ir jo komentuojamas objektas bei surandamas maksimalus skaičius žiūrovų - vartotojų.

REKLAMA

Darbai turėtų stovėti penkiose Kauno miesto vietose: Gertrūdos g., Karaliaus Mindaugo pr., Vytauto pr., Lukšio g., Pramonės pr.

Kompiuterinė grafika būtų atspausta ant metalo stendų šilkografijos ir metalo grafikos būdu.

Skulptūra “Pora”Autorius Aurimas Sakalauskas

Tai skulptūra imituojanti vabzdžių lytėjimo, skonio bei uoslės organus - ūsus arba antenas. Dažnai ūsai plika akimi nepastebimi, bet juos išdidinus galima pamatyti, kaip antenos sudarytos, koks jų siluetas. Kuriant skulptūrą kaip tik ir buvo atkreiptas dėmesys į jų, t.y. ūsų, pulsuojantį, dinamišką siluetą ir judėjimo specifiką. Tai nėra gamtos kopija, skulptūra tiesiog bando atkreipti dėmesį į mažai pastebimas vabzdžių detales - ūsus.

REKLAMA

“Pora” vaizduoja moteriškus ir vyriškus ūsus. Žiūrovas skatinamas juos liesti, keisti jų kryptį, t.y. suteikiama galimybė “patampyti už ūsų”, leisti žiūrovui pačiam pasijusti kūrėju. “Pora” turėtų stovėti netoli suolelio, pėsčiųjų tako.

Numatoma vieta - S. Daukanto gatvėje tarp centrinių KTU ir VDU rūmų.Medžiaga - bronza.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų