• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vasarį daugiau nei 5 proc. išaugo Lietuvos gyventojų parama narystei Europos Sąjungoje (ES), rodo apklausa. Naujausios visuomenės nuomonės apklausos duomenimis, vasarį Lietuvos narystę ES remia 80,6 proc. apklaustųjų, sausį eurooptimistų buvo 75 proc., pranešė Vyriausybės spaudos tarnyba.

REKLAMA
REKLAMA

Prieš šalies narystę pasisako 10 proc. respondentų, tai yra 5 proc. mažiau nei sausio mėnesį, nuomonės neturi 9,4 proc. apklaustųjų, sausį neapsisprendusiųjų buvo 0,6 proc. daugiau.

REKLAMA

Reprezentatyvią apklausą Vyriausybės kanceliarijos užsakymu vasario 5-8 dieną atliko visuomenės nuomonės ir rinkos tyrimų centras "Vilmorus", buvo apklausta 1080 Lietuvos gyventojų.

Į klausimą, kodėl remia Lietuvos narystę ES, 21,6 proc. respondentų atsakė manantys, kad ES jų vaikų gyvenimas bus geresnis, 19,2 proc. kaip svarbiausią priežastį nurodė, jog narystė ES pagerins Lietuvos gerovę, 10,3 proc. mano, kad narystė pagerins jų asmeninę gerovę.

REKLAMA
REKLAMA

38,9 proc. Lietuvos gyventojų mano, kad Lietuvai įstojus į ES įvyks juntami teigiami pokyčiai jų gyvenime, 24,2 proc. nuogąstauja dėl galimų neigiamų pokyčių, 29 proc. respondentų sako greitų pokyčių nesitikį, kiti neturi nuomonės.

Į klausimą, kokių teigiamų pokyčių tikitės, beveik pusė - 44,5 proc. - apklaustųjų nurodė, kad pagerės ekonominė padėtis, atsiras daugiau galimybių rasti darbo ES šalyse (15,2 proc.) bei Lietuvoje (14 proc.). Aštuoni iš dešimties apklaustųjų kaip neigiamą poveikį įvardijo galimą kainų padidėjimą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Beveik pusė - 47,1 proc. - Lietuvos gyventojų mano, kad Lietuva yra pasirengusi narystei ES, 24,4 proc. laikosi priešingos nuomonės.

62,6 proc. respondentų sako, kad jiems pakanka informacijos apie Lietuvos stojimą į ES, 1,3 proc. mano, kad informacijos yra per daug. 28,3 proc. apklaustųjų informacijos nepakanka, 7,8 proc. šiuo klausimu neturi nuomonės.

REKLAMA

Apklausa rodo, kad labiausiai visuomenę domina informacija apie socialinius-ekonominius pokyčius (58,4 proc.), galimybės įsidarbinti ES šalyse (16,5 proc.), galimybės pasinaudoti ES parama (9,1 proc.), verslo galimybės ES rinkoje (6,7 proc.).

77,1 proc. apklaustųjų sako, kad jie narystės ES aktualijas aptarinėja su artimaisiais ir draugais.

Lietuva, Malta, Kipras, Slovėnija, Vengrija, Slovakija, Lenkija, Čekija, Estija ir Latvija visateisėmis ES narėmis taps 2004-ųjų metų gegužės 1 dieną.

BNS

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų