Didžiausia Palestinos radikalų grupuotė "Hamas" gali paskelbti 10 metų paliaubas su Izraeliu, jeigu izraeliečiai pasitrauks iš teritorijų, okupuotų nuo 1967 metų, pareiškė aukštas organizacijos atstovas Abdel-Azizas al-Rantissi (Abdel Azizas Rantisis).
"Hamas" padarė išvadą, kad "šiame etape išvaduoti visą mūsų žemę sunku, todėl mes sutinkame su laipsnišku išlaisvinimu", sakė A. al-Rantissi.
"Mes sutinkame su valstybe Vakarų Krante, įskaitant Jeruzalę, ir Gazos Ruože. Mes siūlome 10 metų paliaubas mainais už (Izraelio) pasitraukimą ir mūsų valstybės įkūrimą", - sakė jis interviu agentūrai "Reuters" telefonu iš slaptavietės Gazos Ruože.
Šie komentarai, regis, patvirtina ženklus, kad smarkiai keičiasi politika, kurią vykdo grupuotė, užsibrėžusi kaip vieną tikslų sunaikinti žydų valstybę.
Dabar "Hamas" politika, ko gero, suartėja su uždaviniais, kuriuos deklaruoja Palestinos autonomijos valdžia, vadovaujama Yassero Arafato (Jasiro Arafato).
Tačiau Abdel-Azizas al-Rantissi pabrėžė, kad naujasis pasiūlymas nereiškia, kad "Hamas" sutinka pripažinti Izraelį ir kad palestiniečių bei izraeliečių konfliktas baigėsi.
"Hamas" pastaruosius trejus metus vadovavo savižudžių sprogdintojų išpuolių kampanijai, kuri nusinešė šimtų izraeliečių gyvybes. Ši grupuotė atsisakė dalyvauti derybose dėl taikaus konflikto sureguliavimo ir reikalavo, kad Palestinos valstybė būtų įkurta visoje teritorijoje, kuri priklausė palestiniečiams Britanijos mandato metu iki 1948 metų, kai buvo paskelbta Izraelio valstybė.
Izraelio pareigūnai teigia, kad reikalavimas grįžti prie 1967 metų sienų yra nerealus, tuo pabrėždami, kad palestiniečių lūkesčiai atgauti Rytų Jeruzalę ar kitas teritorijas, būtinas saugumui užtikrinti, yra bergždi.
Dvasinis "Hamas" lyderis šeichas Ahmedas Yassinas (Ahmedas Jasinas) neseniai irgi sakė, kad jo grupuotė sutiktu su Palestinos valstybės įkūrimu Vakarų Krante ir Gazos Ruože - teritorijose, kurias Izraelis okupavo per 1967 metų karą - tačiau nenurodė, ar tai padėtų įtvirtinti taiką.
Abdel-Azizas al-Rantissi pažymėjo, kad paliaubos galėtų trukti mažiausiai 10 metų, tačiau "ne ilgiau kaip 10 metų".
Izraelis atmeta bet kokias užuominas, kad "Hamas" sušvelnino savo poziciją, ypač po to, kai sausio 14 dieną pasienio kontrolės poste susisprogdinus savižudei žuvo keturi izraeliečiai.
"Reuters"-BNS