• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Didžiausia Lietuvos naftos gavybos bendrovė "Geonafta" nežada dalintis finansine atsakomybe su Vyriausybe ginče su Švedijos bendrove "Svenska Petroleum Exploration", penktadienį rašo dienraštis "Vakarų ekspresas".

REKLAMA
REKLAMA

Tarptautinis arbitražas pernai lapkritį nusprendė, kad Lietuva dėl prieš kelerius metus "Geonaftai" perduotų Kretingos ir Nausodžio telkinių "Svenska Petroleum Exploration" turi sumokėti 12,5 mln. JAV dolerių (34,6 mln. litų). "Geonafta" šiame ginče buvo bendraatsakove.

REKLAMA

"2000 metais privatizuojant "Geonaftą", ji buvo parduota su visomis naftos gavybos licenzijomis, tarp kurių buvo licencijos išgauti naftą Nausodžio ir Kretingos telkiniuose. Būtent dėl šių telkinių ir kilo ginčas su švedais. Tad kodėl dėl tuometinės valstybinės "Geonaftos" veiksmų dabar turėtų atsakyti naujieji "Geonaftos" savininkai?" - sakė "Geonaftos" generalinis direktorius Antanas Jasas.

REKLAMA
REKLAMA

2000 metais 80,94 proc. "Geonaftos" akcijų iš valstybės už 52 mln. litų įsigijo Lenkijos naftos gavybos bendrovės "Petrobaltic" vadovaujamas konsorciumas "Naftos gavyba", šiuo metu valdantis 92,36 proc. "Geonaftos" akcijų.

Vyriausybė trečiadienį pavedė Valstybės turto fondui (VTF) atstovauti jos interesams užtikrinant, kad būtų rasti valstybei naudingi Tarptautinio arbitražo teismo Kopenhagoje sprendimo įgyvendinimo būdai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Premjero patarėjas Saulius Spėčius teigė, kad šis pavedimas apima ir pokalbius su bylos šalimis - atsakove "Geonafta" ir ieškove "Svenska", išnaudojant ir proteguojant visas teisines gynybines priemones, kuriomis Vyriausybė gali pasinaudoti.

REKLAMA

Vienas esminių šių derybų klausimų būtų ir finansinės atsakomybės klausimas, nes žemės gelmių išteklius naudojo "Geonafta", o ne Vyriausybė. Tad finansinės atsakomybės svoris, S.Spėčiaus teigimu, turėtų būti subalansuotas.

Tam, kad švedams būtų išmokėta kompensacija, Tarptautinio arbitražo sprendimas dar turės pereiti Lietuvos teisminę kontrolę, o norint, kad Lietuvos teismas patikrintų sprendimą, "Svenska" turėtų į jį kreiptis.

Kai kurie teisininkai mano, jog procesas Lietuvoje būtų labai sudėtingas ir maža vilties, kad vietos teismo sprendimas būtų palankus Švedijos bendrovei.

BNS

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų