JAV prezidentas George’as W. Bushas (Džordžas V. Bušas), antradienį (09.23) kalbėdamas Jungtinių Tautų (JT) Generalinės Asamblėjos sesijoje, pareiškė, jog palestiniečių vadovybė su Yasseru Arafatu (Jasiru Arafatu) priešakyje "kursto seną neapykantą", siekdama išsilaikyti valdžioje.
"Palestiniečių reikalui kenkia vadovai, kurie kabinasi valdžios, kurstydami seną neapykantą ir griaudami gerą kitų darbą", - Niujorke kreipdamasis į 191 pasaulio valstybės atstovus pasakė G. W. Bushas.
Nors jis tiesiogiai nepaminėjo Y. Arafato, visi suprato, kad ši kritika yra nukreipta pirmiausia palestiniečių prezidento adresu. Anksčiau G. W. Bushas yra ne kartą kaltinęs Y. Arafatą ir buvusį palestiniečių ministrą pirmininką Mahmoudą Abbasą (Machmudą Abasą) žlugdant Artimųjų Rytų taikos procesą, o praėjusį penktadienį jis pavadino Y. Arafatą "nepasiteisinusiu lyderiu".
JAV prezidentas iš aukštos JT Generalinės Asamblėjos tribūnos taip pat pareiškė, kad demokratiškas Irakas taps įkvėpimu visiems Artimiesiems Rytams. "Demokratinių institucijų įsigalėjimas Irake bus pavyzdys, rodantis kitiems, įskaitant palestiniečius, kad būtų išmintinga eiti šiuo keliu, - dėstė G. W. Bushas. - Palestiniečių tauta yra verta turėti savo valstybę - valstybę, kuri vykdytų reformas, kovotų su teroru ir kurtų taiką".
Jis tuo pat metu pakvietė Izraelį sukurti sąlygas, kurios leistų atsirasti taikiai palestiniečių valstybei, ir paragino arabų valstybes nutraukti ekstremistinių grupių finansavimą.
Kaire įsikūrusio "Al-Ahram" politinių ir strateginių studijų centro direktoriaus pavaduotojas Mohamedas al-Sayedas Saidas (Muhamedas al Sajedas Saidas) JAV prezidento kalbos dalį, skirtą Artimiesiems Rytams, pavadino "labai neigiama".
"Jis praktiškai sunaikino bet kokią viltį, kad palestiniečių klausimu bus vykdoma dinamiška politika. Neišgirdome nieko nauja, išskyrus propagandą, retoriką ir moralizavimą", - komentavo šis analitikas.
“Reuters”-ELTA