Seimo nario socialdemokrato Gedimino Kirkilo nuomone, dešiniesiems nepavyko iš tikrųjų susijungti ir kokybiškai pagerinti Lietuvos politinio spektro.
"Akivaizdu, kad įvyko ne dešiniųjų susivienijimas, o tik persigrupavimas ir šioks toks iškabų pakeitimas", - sakė jis pirmadienį spaudos konferencijoje, komentuodamas neseniai įvykusį konservatorių partijos suvažiavimą bei liberalų, centristų ir moderniųjų krikdemų susivienijimą.
G. Kirkilas, sveikindamas tokį mėginimą, pažymėjo, kad dešinėje ir toliau išlieka nemažai įvairių pakraipų mažesnių partijų.
Konservatoriai, anot jo, iš dalies pakeitė pavadinimą, įtraukdami dar dvi papildomas politines jėgas, - krikščioniškuosius demokratus ir laisvės kovotojus.
G. Kirkilo nuomone, konservatoriai sudarė gana keistą politinį darinį, kuris su dešinumu mažai ką turi bendro.
"Tai greičiausia dar vienas tautininkų partijos modelis su kai kuriais madingais šūkiais, pavyzdžiui, informacinės technologijos ir panašiai", - sakė jis.
G. Kirkilo nuomone, ne mažiau keistas ideologiniu požiūriu yra liberalų, centristų ir moderniųjų krikdemų politinis derinys.
"Bent man neteko niekur girdėti, kad Europoje kur nors liberalai jungtųsi su krikdemais", - sakė G. Kirkilas. Jo nuomone, šios partijos nesujungė vertybiniųpagrindų.
Susijungė visiškai skirtingos partijos ir greičiausiai dėl to, kad pademonstruotų tam tikrą atsinaujinimą, mėginant atsiliepti į dešiniųjų elektorato reikalavimus, sakė vienas iš socialdemokratų partijos lyderių. Jis stebėjosi, kad krikščionys demokratai bus atstovaujami net trijose politinėse jėgose - Kazio Bobelio vadovaujamoje partijoje, konservatorių bei Liberalų ir Centro sąjungos viduje.
Komentuodamas dešiniųjų partijų lyderių suvažiavimus, G. Kirkilas pažymėjo, kad vienintelis aiškus jų rezultatas - tai lyderių pasikeitimas, nes Vytautą Landsbergį pakeitė Andrius Kubilius, o suvienytai liberalų, centristų ir moderniųjų krikdemų partijai pradėjo vadovauti Artūras Zuokas.
ELTA