• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Siekdamos padidinti pardavimus, farmacijos korporacijos aktyviai paperka britų gydytojus. Gydytojai priima iš bendrovių vis daugiau dovanų, pradedant rašikliais bei kalendoriais ir baigiant medicininiais seminarais, rengiamais golfo klubuose.

REKLAMA
REKLAMA

Įtakingas britų medicinos žurnalas "British Medical Journal" (BMJ) piktinasi, jog "kai kurie gydytojai jau niekur neis, jei nebus sočiai pamaitinti".

REKLAMA

Žurnalo atliktas tyrimas parodė, jog tyrimų, kuriuos finansuoja farmacijos bendrovės, rezultatai būna palankesni rėmėjo produkcijai daug dažniau nei tyrimų, finansuojamų iš kitų šaltinių.

Nemokami pietūs, finansuojamos konferencijos, savaitgaliai golfo klubuose ir "neleistinai brangios atostogos" stumia gydytojus ir farmacininkus "į godulio ir kraštutinumų verpetą".

REKLAMA
REKLAMA

BMJ žurnalo viršelyje farmacijos bendrovių atstovai pavaizduoti kaip driežai su čekių knygelėmis, ligoniai - kaip bandomieji triušiai, o gydytojai - kaip kiaulės, ėdančios ir geriančios prie maistu užversto stalo.

Žurnalas spausdina straipsnių ciklą, kuriame pateikia gydytojų ir farmacijos bendrovių santykių rezultatus, taip pat nagrinėja, kokius vaistus išrašo gydytojai ir kokių padarinių tai turi ligoniams. "Mūsų pagrindinė mintis yra tai, jog tiek gydytojai, tiek farmacijos bendrovės ir ligoniai tik išloš, jei gydytojai ir korporacijos nutols vieni nuo kitų", - rašo žurnalas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Žurnalo atliktas tyrimas rodo, jog gydytojai, kurie bent kartą per savaitę susitikdavo su farmacijos pramonės atstovais, perimdavo tam tikrą požiūrį, dėl kurio skirdavo ligoniams nereikalingų vaistų, o tai atitinkamai didino farmacijos milžinų pelną.

REKLAMA

JAV farmacijos bendrovės taip pat nesnaudžia: kasmet už jų lėšas gydytojams organizuojama apie 300 tūkstančių įvairių renginių. Kalifornijos universitetas net pradėjo svarstyti pasiūlymą uždrausti nemokamų pietų rengimą ir neleisti farmacijos bendrovių agentams lankytis universitete.

Tuo tarpu Didžiosios Britanijos farmacijos pramonės asociacija pareiškė, jog ją nuliūdino žurnalo atsisakymas paimti pinigus šiam numeriui išleisti.

Reuters-ELTA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų