Europos elektronikos gamintojų ir telekomunikacijos bendrovių aljansas pareiškė supaprastinsiąs naudojimąsi greituoju internetu, taikant atvirus technologinius ir verslo standartus.
Tarp susitarusių aštuonių bendrovių yra ir didžiausia pasaulyje DSL tinklų gamintoja - Prancūzijos "Alcatel". DSL technologija paverčia įprastines telefono linijas nuolat veikiančia terpe perduoti greitojo interneto ryšį. Be to, ši technologija leidžia vartotojams parsisiųsti interneto informaciją, tokią kaip muzikos įrašai ar filmai, 10-15 kartų greičiau nei įprastinis modeminis interneto ryšys.
Be "Alcatel", aljanse dalyvauja Nyderlandų "Philips Electronics" ir Prancūzijos "Thomson Multimedia" - pirmą ir antrą vietą Europoje užimančios vartojimo elektronikos gamintojos.
Atvirų standartų iniciatyvą taip pat parėmė ryšio operatorės - Ispanijos "Telefonica", Italijos "Telecom Italia", Belgijos "Belgacom", Šveicarijos "Bluewin/Swisscom” ir Austrijos "Telekom Austria".
Kai kurios šių įmonių bendradarbiavo ir anksčiau, kartu su greitojo interneto ryšio abonentinėmis paslaugomis pardavinėdamos vartotojams naujus elektronikos prietaisus.
Pavyzdžiui, "Philips" per "Telefonica" pardavinėja radijo grotuvus, galinčius transliuoti interneto muziką net ir neturint asmeninio kompiuterio. Olandai minėjo pasiūlysiantys ir daugiau prietaisų, galėsiančių perduoti, jų manymu, internete atsirasiančius filmus, žaidimus, muzikos įrašus ir kitą informaciją.
"Alcatel" vadovas Serge’as Tchurukas (Seržas Čurukas) prieš dvi savaites sakė, jog šiuo metu beveik visos Europos telekomunikacijų bendrovės atlieka bandymus DSL būdu teikti interneto televizijos paslaugas, įskaitant užsakomus filmus.
Pasak "Philips" atstovės Jeanet Harpe (Žanetos Arp), norint parduoti greitojo interneto paslaugas ne tik mažai grupelei žmonių, o daugeliui namų ūkių, labai didelis vaidmuo tenka šių paslaugų prieinamumui bei visiems vartotojams suprantamiems elektronikos prietaisams.
Be to, analitikai teigia, kad būtina skatinti filmų kūrėjus ir leidėjus siūlyti savo kūrinius naujuosiuose platinimo tinkluose.
"Šiuo metu plačiajuosčiam interneto ryšiui labiausiai reikia internete siūlomų filmų, žaidimų ir muzikos įrašų", - aiškino konsultacinės bendrovės "Schema" direktorius Alanas Pyne’as (Alanas Painas).
Dabar plačiajuosčiu interneto ryšiu naudojasi 5 proc. Europos ir 10 proc. JAV namų ūkių, Tačiau, anot ekspertų, iki 2005 metų šių vartotojų dalis gali viršyti 30 procentų.
Elektronikos gamintojų ir telekomunikacijų bendrovių aljansas pareiškė vėliau šiais metais pateiksiąs savo iniciatyvą technologinių standartų organizacijoms.
ELTA