Grupė parlamentarų siūlo Seimui savo nutarimu kreiptis į Konstitucinį Teismą dėl europarlamentarų statuso įgyvendinimą reglamentuojančio įstatymo.
Jie nori išsiaiškinti, ar šis dokumentas nesusiaurina Seimo narių teisių ir atitinka Lietuvos Konstitucijos 63 straipsnyje išdėstytas Seimo nario įgaliojimų nutrūkimo sąlygas. Kreipimosi į Konstitucinį Teismą iniciatoriai turi omenyje įstatymo nuostatą, įpareigojančią Lietuvos Seimo stebėtojų delegacijos Europos Parlamente narį, laikinai paskirtą Europos Parlamento nariu, iki 2004 m. birželio 20 d. raštu pranešti Vyriausiajai rinkimų komisijai apie savo sprendimą atsistatydinti iš Lietuvos Seimo nario pareigų.
Šį nutarimo projektą dėl kreipimosi į Konstitucinį Teismą Seimo posėdžių sekretoriate įregistravo parlamentarai Artūras Vazbys, Arminas Lydeka, Vytautas Kvietkauskas, Mindaugas Bastys, Gintaras Didžiokas, Egidijus Vareikis, Eugenijus Maldeikis, Jonas Lionginas.
Kaip primena ELTA, vasario 17 d. Seimas priėmė įstatymą, reglamentuojantį Lietuvos Respublikoje išrinktų Europos Parlamento narių statusą ir darbo sąlygas. Šis dokumentas numato, kad nuo šių metų gegužės 1 dienos, kol prasidės Lietuvoje 2004 metais išrinktų Europos Parlamento narių kadencija, laikinai suteikti Europos Parlamento narių įgaliojimus Lietuvos Seimo nariams, paskirtiems stebėtojais Europos Parlamente. Iki šių metų birželio 20 d. jie turės raštu pranešti Vyriausiajai rinkimų komisijai apie savo sprendimą atsistatydinti iš Lietuvos Seimo nario pareigų.
Lietuvoje rinkimai į Europos Parlamentą įvyks birželio 13 d.
ELTA