Besivienijančios opozicinės Tėvynės sąjunga (Lietuvos konservatoriai, TSLK), Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjunga (LPKTS) ir Dešiniųjų sąjunga (DS) kels bendrus kandidatus į keturias laisvas atstovų vietas Seime.
Tai nutarta ketvirtadienį įvykusiame TSLK lyderio Vytauto Landsbergio, LPKTS pirmininko Povilo Jakučionio ir DS vadovo Vidmanto Žiemelio susitikime.
"Susitarėme nedelsdami kelti kandidatus į keturias laisvas vietas Seime be tarpusavio konkurencijos", - BNS sakė V.Landsbergis.
Konkurencijos tarp dešiniųjų partijų, anot V.Landsbergio, galima išvengti dviem būdais: susitariant iš anksto, kuris kandidatas bus keliamas rinkimų apygardoje, arba išankstinių rinkimų bei partijos viduje atliekamo reitingavimo keliu.
Pasak V.Landsbergio, kol kas nenutarta, kokiu keliu kandidatus atrinks trys partijos. Jis neatskleidė dešiniųjų partijų kandidatų į keturias laisvas vienmandates Seimo rinkimų apygardas.
V.Landsbergis taip pat minėjo, kad LPKTS ir LDS reitingavimui turėtų pateikti po 2 kandidatus, tuo tarpu TSLK teiks 4 pretendentus.
Be to, pasak V.Landsbergio, kelti bendrus kandidatus į keturias laisvas vienmandates rinkimų apygardas siūloma ir Liberalų sąjungai.
"Siūlome liberaliosios pakraipos politinėms partijoms dalyvauti išankstinėje atrankoje, kad tada turėtumėme labai stiprias galimybes laimėti", - teigė V.Landsbergis. Tačiau, pasak konservatorių lyderio, liberalai į pasiūlymą dar neatsakė.
Naujų Seimo narių rinkimai vyks birželio 15 dieną keturiose vienmandatėse rinkimų apygardose Vilniaus bei Panevėžio miestuose.
Antakalnio rinkimų apygardoje išrinktas Liberaldemokratų frakcijos narys Rolandas Paksas tapo šalies prezidentu, o Šeškinės ir Senamiesčio rinkimų apygardose išrinkti parlamentarai Alvydas Medalinskas ir Dalia Kutraitė-Giedraitienė išėjo dirbti į Prezidentūrą jo patarėjais.
Iš konservatorių frakcijos Seime pasitraukė vienmandatėje Nevėžio rinkimų apygardoje rinktas Vitas Matuzas. Jis praėjusių metų gruodį buvo išrinktas į Panevėžio miesto savivaldybės tarybą bei antrą kartą tapo šio miesto meru.
TSLK bei LPKTS yra pasirašiusios susitarimo projektą, kuriame numatyta šių metų rudenį susijungti į vieningą politinę organizaciją. Tačiau šiam susitarimui dar turi pritarti abiejų partijų skyriai, kurie yra raginami apie tai savo nuomonę pareikšti iki birželio 15 dienos.
Tėvynės sąjungos - konservatorių frakcija Seime vienija 9 narius, tarp jų ir LPKTS pirmininką P.Jakučionį.
Gegužės pabaigoje numatytame konservatorių partijos suvažiavime gali būti priimtas sprendimas dėl jungimosi ir su Lietuvos dešiniųjų sąjunga (LDS).
LDS 2001 metų rudenį įkūrė susivienijusios keturios nedidelės dešinės partijos: Lietuvos laisvės lyga, Tėvynės liaudies partija (TLP), Nepriklausomybės partija ir Lietuvos demokratų partija.
BNS