Koks turėtų būti idealus kišeninis kompiuteris? Nagi, pradėkim: turėti patogių programinių priemonių nešiojamojo biuro darbams, veikti kaip mobilusis telefonas, skaitmeninis fotoaparatas, vaizdo kamera, MP3 ir vaizdo grotuvas, diktofonas, televizorius, GPS imtuvas, automobilio navigacijos sistema, dvikryptė radijo ryšio stotelė… Pakaks?
Visa tai siūlo naujasis “Samsung” “MITs M400”, kuris jau tituluojamas funkcionaliausiu kišeniniu kompiuteriu pasaulyje.
Pietų Korėjos bendrovė “Samsung” (www.samsung.com) dar labiau sustiprino inovacijų lyderės nešiojamųjų įrenginių rinkoje poziciją pristačiusi nešiojamąjį kompiuterį “MITs M400” - pirmąjį gaminį iš vadinamosios “mobiliųjų terminalų” serijos. Skelbiama, kad iki šių metų pabaigos Europoje ir JAV pasirodys bent 6 šios serijos daugiafunkciniai įrenginiai, naudosiantys “Microsoft”, “PalmSource”, “Symbian” ir “Linux” operacijų sistemas.
“MITs M400” - kol kas tik Korėjos rinkai skirta pirmoji “mobiliųjų terminalų” kregždė, tačiau šio kompiuterio privalumai jau privertė nekantrauti “rimto” kišeninuko išsiilgusius IT entuziastus Vakarų šalyse. “MITs M400” pagrindas - korėjiečių rašmenims adaptuota operacijų sistema “Microsoft’s Pocket PC 2002 Phone Edition” ir “Intel” gamybos 300 MHz spartos “PXA250 XScale” procesorius neišsiskiria iš daugybės “Pocket PC” naudojančių kišeninukų. Naujausieji iš jų turi 400 MHz procesorius.
Jokia naujovė ir 8,7 cm įstrižainės lietimui jautrus TFT ekranas, įprastos ir komunikavimo galimybės - elektroninis paštas, interneto ryšys, SMS, faksogramų siuntimas. “MITs M400” stiprybė atsiskleidžia kitur. Pirmiausia jis išsiskiria dideliu - net 128 MB - darbinės atminties kiekiu (ją galima išplėsti iki 512 MB). Integruotas mobiliojo ryšio modulis (CDMA2000 1xEV-DO standarto) užtikrina iki 2,4 Mb/s spartos duomenų perdavimą. Prie spartaus ryšio priderintos ir kišeninuko talpyklos: SD/MMC lizdas gali užtikrinti didesnę nei 1 GB talpą duomenims saugoti ir suteikia galimybę prijungti “Bluetooth” bei “Wi-Fi” bevielio ryšio priemones. 0,3 milijono vaizdo taškų raiškos skaitmeninė kamera, kurią galima pakreipti 270 laipsnių kampu, suteikia patogią fotografavimo (640x480 taškų) ir filmavimo galimybę.
Kišeninukas gali darbuotis kaip vaizdo magnetofonas - filmuojamą vaizdą galima įrašyti į laikmeną ir čia pat peržiūrėti. Integruotas GPS modulis, prie kurio reikia prijungti išorinę anteną, ne tik nustato geografines koordinates, bet pasitelkus specialų lopšį gali būti naudojamas automobilyje kaip balso navigacijos sistema. Pasak “Samsung”, specialių priedų dėka vairuotojai galės naudotis balso atpažinimo, balsinės navigacijos ir 3D žemėlapių galimybėmis.
Dvikrypčio radijo ryšio funkcija paverčia kišeninuką radijo stotele, o integruotas TV imtuvas leidžia žiūrėti jo ekrane mėgstamas televizijos programas, kurias galima ir įsirašyti. 207 gramus sveriantis 71x132x18,2 mm dydžio “MITs M400” su stacionariu kompiuteriu gali bendrauti per infraraudonųjų spindulių ir USB jungtis, jį maitina 1220 mAh talpos ličio jonų akumuliatorius.
Pirmasis “Svajonių terminalas” Korėjoje kainuos milijoną vonų - apie 800 JAV dolerių. Apie galimą Europos rinkai skirtų modelių konfigūraciją ir kainą “Samsung” kol kas jokios informacijos neskelbia.