• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Briuselio plenarinėje sesijoje vasario 16 d. parlamentas pirmu skaitymu balsavo už paslaugų direktyvą (391 už, 213 prieš ir 34 susilaikė), kurios projektą lygiai prieš du metus pasiūlė Europos komisija, vadovaujama F. Bolkenšteino.

REKLAMA
REKLAMA

Komisijos pasiūlymas pakeistas neatpažįstamai. Direktyva buvo siekiama padėti teisinius pagrindus Europos Ekonominės Bendrijos sutartyje (1957m.) įteisintam laisvam paslaugų judėjimui ir laisvei nediskriminuojant įsisteigti bet kurioje Europos Sąjungos šalyje. Direktyvos ašis - šalies kilmės principas - turėjo leisti įsisteigti verslą bet kurioje Bendrijos šalyje pagal nacionalinius steigėjo kilmės valstybės reikalavimus. Principas būtų leidęs pašalinti įsisteigimo ir paslaugų teikimo kliūtis, kuriomis valstybės narės riboja konkurenciją paslaugų rinkoje .

REKLAMA

Senųjų valstybių parlamentarai kilmės šalies principą, kurio taikymas pagal atliktus tyrimus leistų sukurti virš 600 tūkst. naujų darbo vietų, iš direktyvos išbraukė. Diskusijose parlamente ir visuomenei aiškinama, kad, taikant tokį principą, naujosios valstybės narės (10 valstybių, tarp jų ir Lietuva, įstojusios į ES 2004m.gegužės 1d.) atims darbo vietas iš senųjų valstybių darbuotojų, sumažins jų socialines garantijas ir pan. verta paminėti, kad direktyvos projektas buvo pateiktas Parlamentui 2004m. sausio 13d. ir kad iki to laiko Europos Teisingumo Teismas jau buvo išnagrinėjęs virš 300 bylų, susijusių su paslaugų judėjimo ir steigimosi laisvės ribojimu senosiose valstybėse narėse. Senosios valstybės savo 50 metų trukmės paslaugų rinkos protekcionizmą bando pridengti naujųjų valstybių grėsme Europos socialinei gerovei, o naujosios valstybės, norinčios savo ir visos ES ekonomikos konkurencingumo augimo, vadinamos egoistėmis.

REKLAMA
REKLAMA

Senoji Europa grąžino istorinę skolą Vidurio ir Rytų Europos šalims, priimdama jas į Sąjungą, tačiau nori dėl savo šalių ekonominės stagnacijos, reformų vengimo apkaltinti naująsias valstybes nares.

Kaip elgsis senoji Europa po artėjančio Rumunijos ir Bulgarijos įstojimo į Sąjungą? O narystės eilėje laukia ir Turkija.

Danutė Budreikaitė yra Europos Parlamento Liberalų ir demokratų aljanso už Europą frakcijos narė, Darbo partijos narė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų